Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

ZAUJÍMAVOSTI

Sportnet|21. feb 2004 o 00:00

Operácia Nagyovho zápästia je nevyhnutná

PHOENIX - Slovenský hokejový reprezentant Ladislav Nagy z tímu Phoenix Coyotes by mal v najbližších dňoch navštíviť špecialistu v Baltimore. Ten mu prezrie zranené zápästie ľavej ruky. Nasledovať by mala operácia, po ktorej sa Nagy vráti na ľad najskôr v novej sezóne.

„Vyzerá to tak, že operácia je nevyhnutná. Zvyšok sezóny vynechá," uviedol viceprezident Phoenixu Cliff Fletcher. Nagy sa zranil v druhej tretine pondelkového zápasu so St. Louis, keď ho narazil na mantinel Keith Tkachuk. Phoenixu bude v závere sezóny citeľne chýbať. „Je to veľká strata. Hokej je však taký a treba sa s tým vyrovnať. Keď sa napríklad pozrieme, ako bojuje Los Angeles bez Allisona, Deadmarsha i Pálffyho, mala by to byť pre nás motivácia. Pre nikoho to však nebude ľahké," dodal Fletcher.

Nagy v 55 zápasoch tejto sezóny nazbieral 52 bodov. Aj sám potvrdil, že sezóna sa preňho skončila. „Na tri alebo štyri mesiace som odstavený. Operácia zápästia je vážna vec. Škoda-preškoda, v tejto sezóne sa mi darilo. Chcel som prekonať svoje doterajšie maximum 67 bodov, ísť cez 30-gólovú hranicu. Určite nebudem štartovať ani na MS v Česku. Tak skoro sa dokopy nedám," rozladeným hlasom povedal Nagy. (sita)

Kölzig môže nasledovať Bondru a Jágra

WASHINGTON - Po Jaromírovi Jágrovi a Petrovi Bondrovi môže byť brankár Olaf Kölzig tretím hokejistom, ktorého klub NHL Washington Capitals vymení do iného tímu. O nemeckého brankára má záujem viacero mužstiev, Capitals ho môžu vymeniť do 9. marca.

„Musím počítať s tým, že v rámci prestavby tímu ma môžu vymeniť," uviedol Kölzig, ktorý v drese Capitals chytá od sezóny 1989/90. Za ten čas absolvoval v drese Capitals 531 stretnutí. (sita)

Súvisiace články