Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

zaujímavosti

Sportnet|23. feb 2004 o 00:00

Colorado sa posilnilo v obrane


Ladislav Nagy (vpravo) z Phoenixu Coyotes prijíma gratulácie od Jana Hrdinu po góle Caroline Hurricanes. FOTO - TASR/APColorado sa posilnilo v obrane

DENVER - Dvoch hráčov do obrany získalo Colorado Avalanche - Boba Boughnera z Caroliny a Kurta Sauera z Anaheimu. Obaja sú úrastení, dobre hrajú do tela a majú zlepšiť defenzívu mužstva. Tu utrpelo Colorado citeľnú stratu v podobe zranenia Roba Blakea.

Tridsaťdvaročný Boughner odohral v tejto sezóne za Carolinu 43 stretnutí, v ktorých zaznamenal päť asistencií a 80 trestných minút. V NHL odohral 578 zápasov a výraznejšie sa zviditeľnil iba počtom trestných minút, tých má už 1320. Carolina za Boughnera získala mladíka Chrisa Bahena a právo výberu v 3. kole tohtoročného draftu.

Sauer hrá v NHL iba druhú sezónu. „Sme radi, že sa nám podarilo do tímu získať Kurta. Verím, že sa v kádri dostatočne etabluje," vyhlásil prezident a generálny manažér „lavín" Pierre Lacroix. Anaheim za mladého obrancu získal Čecha Martina Škoulu a právo výberu v 4. kole draftu 2005. (tasr, sb)

Nagy absolvoval operáciu

Najlepší strelec tímu Phoenix Coyotes Ladislav Nagy predčasne ukončil sezónu. V piatok sa v Baltimore podrobil operácii ľavého zápästia. Dvojhodinový zákrok urobil špecialista na poranenia ruky a zápästia Tom Graham. „Niektoré články v zápästí sa uvoľnili a museli mu ich spojiť klinmi a spevniť," povedal generálny manažér Phoenixu Mike Barnett. „Bude potrebovať niekoľko mesiacov na rehabilitáciu, aby bol niekedy v druhej polovici leta pripravený začať s tréningom," dodal Barnett. Nagy bude na poranenom mieste nosiť ochranný štít.

V tejto sezóne dosiahol Nagy v 55 zápasoch 52 bodov. Sezóna sa pre neho skončila v pondelkovom stretnutí so St. Louis, keď ho na ľad zrazil Keith Tkachuk. Hráč, ktorý bol do St. Louis vytrejdovaný z Phoenixu práve za Nagya a Handzuša. (sb)

Súvisiace články