Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

ZAUJÍMAVOSTI

Sportnet|4. mar 2004 o 00:00

Gončar už za Washington nehrá, chcú ho vymeniť

WASHINGTON - Sergej Gončar, najproduktívnejší obranca NHL, nenastúpil za Washington proti Floride (0:1) a vynechal tretí zápas po sebe. Kým v prvých dueloch mal chrípku, teraz ho nezaradili z iného dôvodu. "Nie je tajomstvom, že sa ho snažíme vymeniť," povedal manažér George McPhee. "Aj on povedal, že je pripravený odísť, načo riskovať zranenie. Už je zdravý a cíti sa dobre. Nechceme riskovať." Gončar možno vo Washingtone dohral. Mužstvo stratilo šancu na postup do play off a zbavilo sa opôr - kapitána Konowalchuka (Colorado), Jágra (Rangers), Bondru (Ottawa) a Langa (Detroit). Teraz je na rade Gončar a hovorí sa o výmene gólmana Kölziga. O Gončara prejavilo záujem Toronto. (sita)

Ottawu čaká náročný záver základnej časti

OTTAWA - Tím hokejovej NHL Ottawa Senators bojujúci o celkový triumf v základnej časti čaká na záver "regular season" náročný program. Senátori odohrajú v ceste za Prezidentskou trofejou až 13 zo zvyšných 17 stretnutí u súperov. "Je to veľká výzva. Ale aspoň nás veľa ťažkých zápasov dobre pripraví na play off," povedal Marián Hossa. Senátori, ktorí odštartujú sériu v stredu na ľade Buffala, vedú tabuľku Východnej konferencie s Tampou, Torontom a Philadelphiou. Všetky tímy majú po 84 b. "Budeme pod tlakom. Súťaž je vyrovnaná, dôležitý bude každý zápas," doplnil Peter Bondra. (sita)

Dominik Hašek sa opäť vracia do zámoria

PRAHA - Hokejový brankár Dominik Hašek vydržal doma v Čechách len týždeň a v utorok sa vrátil do Detroitu. Brankárska legenda tvrdí, že aj napriek predčasnému ukončeniu sezóny pre problémy so slabinami je stále hráčom Detroit Red Wings a bude sa pohybovať v blízkosti tímu. V Detroite jeho rozhodnutie neprivítajú s nadšením. Generálny manažér červených krídel Ken Holland vyhlásil, že nepočíta, že by Hašek v tíme pokračoval. Hašek to popiera. Na palube lietadla smerujúceho do zámoria sa stretol aj s trénerom českej reprezentácie Slavomírom Lenerom, ktorý odletel do USA na inšpekčnú cestu. (sita)

Súvisiace články