Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

ZAUJALO NÁS - Súboj prvého s posledným nemal víťaza

Sportnet|Publikované 1. okt 2006 o 22:00

Chrasť nad Hornádom - Atraktívneho súpera hostili večera futbalisti Chraste nad Hornádom. Na ihrisku posledného mužstva piatoligovej tabuľke skupina

J-Z sa predstavil líder z Helcmanoviec. Po siedmich odohraných kolách je v Helcmanovciach menšia futbalová eufória, veď už ani nepamätajú, kedy naposledy boli v tabuľke tak vysoko. V úspešnej sérii pokračovali aj v Chrasti nad Hornádom, ale s tým rozdielom, že odtiaľ si odniesli len jeden bod za remízu 1:1.

"Bol to slušný na zápas, no v porovnaní s predošlými bol z našej strany o niečo slabší. Mrzia ma hlavne nevyužité šance z prvého polčasu. Po obrátke sa už hra vyrovnala a nakoniec bola remíza spravodlivá," zbilancoval stretnutie tréner Helcmanoviec Jozef Slovinský ml., ktorý pochválil aj hru svojho súpera: "Chrasťania majú vo svojich radoch starších skúsenejších hráčov. Tí v tomto derby zúžitkovali hlavne svoju skúsenosť."

Menšou kuriozitou je, že tak ako Helcmanovčania nevedia, kedy presne boli na špici tabuľky, Chrasťania si taktiež nespomínajú, kedy naposledy doma tohto súpera porazili. V predchádzajúcich ročníkoch dokázali hostia vždy uhrať na ihrisku za Hornádom prijateľný výsledok, čo potvrdili aj tentoraz.

"Proti Helcmanovciam sme nepodali očakávaný výkon. Hrali sme zbytočne nervózne. Podľa môjho názoru na súperových ihriskách hráme lepšie, ako doma. Je škoda, že už pomaly počas celej jesennej časti vždy vyrobíme v zápase zbytočnú a hrubú chybu, po ktorej inkasujeme gól," smutne skonštatoval tréner Chraste nad Hornádom Jozef Šofranko.

Chrasťania tak naďalej ostávajú v dolnej časti tabuľky a v kolónke víťazstiev im stále svieti nula.

"Ak by som hodnotil doterajších našich súperov v jeseni na domácej pôde, Helcmanovce boli kvalitatívne najslabším. Hrali jednoduchý a bojovný futbal. Pomohol im k tomu aj rýchly gól v 5. minúte z pokutového kopu. Potom už len bránili a spoliehali sa na rýchle protiútoky.

Podľa referencií, ktoré o nich išli sme očakávali niečo viac. Možno u nás nemali svoj deň a svoje kvality nepotvrdili," dodal tréner Chrasti nad Hornádom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.