Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

ZAUJALO NÁS - P. Černej: "Prešovčania si nevypracovali poriadnu šancu!"

Sportnet|Publikované 19. aug 2007 o 22:00

Trebišov Po skončení stretnutia medzi trebišovským Slavojom a prešovským Tatranom (0:2) sme oslovili aj obrancu Trebišova Patrika Černeja (na snímke

vpravo s loptou). Rezolútne poprel názor, podľa ktorého bolo východoslovenské derby len hrou na jednu bránu, a to bránu Slavoja... "Veď tí Prešovčania si nevypracovali poriadnu šancu (pozn. red. Poľackého niekoľkokrát strelami zväčša z uhla ohrozili Belejík, Kaplan a Šafranko). Ich góly nepadli po vypracovaných akciách, ale po našich hrubých defenzívnych chybách, ktoré možno vyplývali aj z toho, že sme mali z favorita určitý rešpekt. Je pravdou, že sa väčšinou hralo na našej polovici, ale prešovské útoky sa vďaka našej pozornej obrane končili pár metrov za hranicou šestnástky. My sme sa skôr pripravovali na štandardné situácie Tatrana, keďže sme vedeli, že najmä v nich je nebezpečný. Na naše veľké prekvapenie však nijakú štandardku nezahrával. Aj preto ma konečný výsledok 0:2 mrzí. Ašpirant na postup tu nič svetoborné neukázal," zhodnotil služobne najstarší trebišovský futbalista.

Napriek tomu sme sa nemohli ubrániť dojmu, že Zemplínčania púšťali hostí hlboko do pokutového územia. Pritom na svojej polovici statočne bránili až deviati domáci hráči (na hrote bol len osamotený Tomko). "Je logické, že vzhľadom na kvalitu kádrov sme sa s Prešovčanmi nechceli púšťať do otvoreného boja. Tak sme ich vlákali do našich prehustených priestorov, kde sme im odoberali loptu. V dôsledku toho v podstate nemali vážnejšiu šancu. Tento herný štýl sme zvolili zámerne," uviedol Patrik Černej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.