Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

ZAUJALO NÁS -Najlepší výkon roka 2006

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Spišská Nová Ves Keď príde na Spiši Svit, vždy je to veľký basketbalový sviatok. V predošlých rokoch tento úspešný klub vždy vzbudzoval u Spišiakov

veľký rešpekt. Lenže po sobote akoby sa začala karta obracať. Možno Sviťania nemali svoj deň, ale zo všetkých extraligových derby to bol ich najslabší výkon o čom svedčí aj konečné skóre 81:58 v prospech domácich.

"Nedali sme do toho maximum. Žiaľ, naše momentálne schopností nestačili na agrestivitu súpera. Strácali sme nevynúteným spôsobom veľa lôpt po individuálnych chybách a dostávali ľahké koše. Tak si domáci vypracovali náskok, ktorý sa nám dvakrát podarilo zastaviť, no nedokázali sme čeliť akciám súpera," sklamane skonštatoval po stretnutí tréner Svitu Tibor Jány.

Z prvého prehratého zápasu v novej sezóne sa Novovešťania veľmi poučili. V sobotu ich diváci nespoznávali a na pozápasových rozhovoroch sa viacerí zhodli, že to bol jeden z najlepších výkonov v roku 2006. Tak dobre zahrať obranu sme ešte nevideli, darilo sa aj strelecky. Raritou stretnutia bol jeho záver, kedy domáci tréner dal príležitosť mladým hráčom z lavičky a zrazu sa na palubovke objavili čisto mladí odchovanci spišskonovoveského basketbalu.

"To ma veľmi teší, že mladí chalani sa dostávajú na ihrisko. Zbierajú cenné skúseností a verím, že o dva tri roky ich budeme vídať na palubovke ešte častejšie. Nie sú len do počtu, ale dokážu hrať vyrovnanú partiu," s potešením skonštatoval po stretnutí úspešný mládežnícky tréner a asistent pri A mužstve Martin Janikov a pridal aj zhodnotenie celého derby stretnutia:

"Veľmi dobre sme bránili, od prvej minúty. Keď sme zagresívnili obrany a vytlačili ich až na stred ihriska, vtedy sme získavali ľahké lopty. Sviťania len keď zmenili obranu na zónovú, tak sa nám priblížili bodovo, ale Bečarik svojimi trojkami opäť natiahol náš náskok. Hráči podali super kolektívny výkon."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.