Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

ZAUJALO NÁS - Karnay i Jány: Bude to špecifické

Sportnet|Publikované 10. dec 2005 o 00:00

Košice Do zaujímavej pozície postavil osud kormidelníkov dvoch košických ženských basketbalových celkov pred dnešným derby. Pred dvoma týždňami

totiž ešte stáli obaja na opačných barikádach. Situácia sa však vyvinula tak, že Vladimír Karnay prešiel z Cassovie do K Cero I.C.P. a Tibor Jány putoval opačným smerom. V dnešnom extraligovom súboji K Cero I.C.P. - Cassovia, ktorý sa v Infiniti aréne začína o 18.30 hod., teda budú obaja stáť proti svojim bývalým zverenkám.

"Samozrejme, že to bude pre mňa špecifické hrať proti družstvu, ktoré som pred dvoma týždňami ešte viedol," potvrdil tréner Cassovie Tibor Jány špecifickosť situácie. Veď momentálne ešte možno viac pozná hráčky K Cero než súčasné zverenky. "To by som netvrdil. Poznám aj hráčky, ktoré momentálne vediem, keďže mnohé z nich som trénoval v príprave pred sezónou." V Cassovii je Jány zatiaľ iba krátky čas, pokúsi sa však so svojim novým družstvom čo najviac potrápiť a preveriť favorita? "Budeme sa snažiť hrať dobre. Nie je však ľahké v tréningovom mikrocykle sa okamžite napojiť na inú trénerskú filozofiu. Zvlášť je to problémom, ak je dosť odlišná od tej, ktorá bola hráčkam vštepovaná doteraz. To sa dá len postupne," uviedol T. Jány. Krátkosti času na prípravu po prechode do Cassovie azda možno pripísať aj minulotýždňovú prehru v Myjave 49:56. Jednoznačne to totiž nebol pre nového kormidelníka vstup podľa predstáv. "Určite, že výkon nebol podľa predstáv," dodal T. Jány.

Trénera K Cero I.C.P. Vladimíra Karnaya včera ešte prenasledovalo v myšlienkach sklamanie z euroligovej prehry 57:69 v Krakove. "Iste, že ma to veľmi máta v hlave. Ten zápas totiž nebol dopredu stratený, bola tam šanca. Žiaľ, urobili sme strašne veľa nevynútených chýb, niektoré na úrovni starších žiačok. Škoda, lebo som presvedčený, že v Krakove sme mohli vyhrať." Plakať nad rozliatym mliekom však už nepomôže, a tak tréner Karnay presúva koncentráciu už na derby s Cassoviou, ktorú ešte nedávno pripravoval. "Samozrejme, že to bude špecifický zápas. Pred ôsmimi dňami totiž bolo všetko ešte inak," priznal aj V. Karnay, že to nebude ani preňho obyčajný ligový zápas. S akými pocitmi teda nastúpi proti družstvu, s ktorým sa len nedávno tak ťažko lúčil? "Neviem, ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Opýtajte sa ma po zápase," pousmial sa nad súhrou okolností lodivod slovenského majstra. Šetriť však Cassoviu, hoci ide o jeho srdcovú záležitosť, však rozhodne nehodlá. "To je úplne jasné. Tie dievčatá sú teraz na druhej strane lavičky, takže to vôbec neprichádza do úvahy. Verím však, že moje terajšie i bývalé zverenky predvedú divákom veľmi pekný basketbal," poznamenal Karnay. Kiež by tak bolo, veď to by si dnes diváci želali zo všetkého najviac.

Družstvo bez srdca?

K Cero I.C.P. prehrou 57:69 v Krakove posunulo svoje šance na postup do play-off Euroligy už len do roviny veľkej teórie. Pritom tréner Karnay tvrdil, že proti Vilniusu už bol herný prejav lepší, potom v lige proti Popradu ešte lepší a v Krakove by to v stúpajúcej tendencii mohlo pokračovať. Pravda však bola úplne iná. Prečo K Cero I.C.P. nepokračovalo po krivke správnym smerom? "Neviem... Toto družstvo má telo, ale nemá srdce. To však v tíme musí byť. Aj preto sme s generálnym manažérom klubu hovorili o veciach, ktoré by mohli viesť k náprave. Verím, že sa srdce podarí do kolektívu priniesť," vyjadril otvorene svoje pocity V. Karnay. Chystajú sa teda v K Cero I.C.P. srdce družstvu 'implantovať' zvonku? "Asi naozaj potrebujeme niečo bojovné, čo dokáže strhnúť družstvo v rozhodujúcich chvíľach," pripustil tréner majstra.

Súvisiace články