Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

ZAUJALO NÁS - Chýbal už len vianočný stromček

Sportnet|Publikované 5. nov 2006 o 23:00

Rudňany Chladné počasie pretrvávalo na Spiši už niekoľko dní, no snehovú nádielku sme až tak skoro nečakali. Všetky stretnutia cez víkend sa hrali

za mimoriadne chladného počasia a na ťažkých premrznutých resp. zasnežených terénoch. Zaujímavý postreh priniesol vedúci mužstva štvrtoligových Rudnian Peter Urich.

"Už v piatok na tréningu, keď sme skúšali pokutové kopy sa niekoľkokrát stalo, že sa brankári pošmykli. Po mínusových teplotách je terén pred bránou poriadne zamrznutý a tvrdý.

Pred naším večerným stretnutím som sa bol pozrieť na druholigový zápas v Spišskej Novej Vsi. Veľa sa hovorí o góle, ktorý dostal D. Tököly, keď mu lopta prešla pomedzi nohy, kým sa stačil zorientovať a chcel loptu chytiť na čiare trochu sa pošmykol. Preto som počas rozcvičky nariadil naším hráčom, aby poriadne "prekopali" priestor pred bránou, hlavne v päťke, aby sa nešmýkalo," hovorí Peter Urich.

Sobotňajšie stretnutie Rudniancov proti Šaci sa odohrávalo takmer vo vianočnej atmosfére. Cez prestávku začala perinbabka poriadne nadeľovať, chýbalo už len vianočné osvetlenie a stromček.

"Počasie futbalu v posledných dňoch nepraje. Počas stretnutia so Šacou to skôr vyzeralo, ako na nejakom vianočnom turnaji a nie na jesennom majstrovskom zápase.

Aspoň nás zahrialo víťazstvo v pomere 3:0, veď sme nevyhrali už päť kôl za sebou.

Uvidíme, aké počasie nastane v priebehu nasledujúceho týždňa, ale hrať za takýchto podmienok nie je dobré. Mrznú hráči, rozhodcovia a diváci," dodal vedúci mužstva Rudnian Peter Urich.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.