Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

ZAUJALO NÁS - Caban s titánom ramene

Sportnet|3. nov 2005 o 00:00

Košice V pozícii pozorovateľa je od začiatku sezóny hokejista Ľubomír Caban. Dvadsaťpäťročný Prešovčan pôsobí v Košiciach tretí rok, no v ročníku

2005/2006 nemá na konte ani jediný štart. Ešte pred začiatkom extraligy sa zranil a do dnešného dňa ho rameno nepustilo ani len do bežného tréningového procesu.

"Tak skoro si ani dres HC neoblečiem," podotkol Ľubo. Dlhú pauzu spôsobila operácia ramena. "Všetko sa to odvíjalo od prípravného stretnutia v Poprade. Jeden z domácich hráčov ma tam narazil na mantinel a vyskočilo mi rameno. Keďže sa to však nestalo po prvý raz, bolo to komplikovanejšie. K podobnému zraneniu som prišiel aj pred dvoma rokmi. Hrozilo, že, ak sa nedám operovať, tak sa to bude opakovať, väzivo v rameno by už nedržalo ako má, bolo veľmi natiahnuté, tak som radšej išiel pod skalpel," povedal Caban, ktorý sa zverila do rúk lekárov Kubašovského a Mitra. "Skrátili mi väzy, mám tam natrvalo titánové kotvy, takže asi na letisku budem pípať," zasmial sa maród.

Návrat do zostavy je po takomto zákroku vždy záležitosťou dlhšej odmlky. "Minimálne sa zvykne stáť tri mesiace, no niekedy aj pol roka. Tri týždne som mal ruku zafixovanú, teraz ju pomaličky rozcvičujem. Ešte mi chýba veľmi veľa, aby malo rameno rovnakú funkčnosť ako predtým. Trénovať tak môžem akurát nohy, korčuľujem, bicyklujem. Chodím na rehabilitáciu, plávam. Vo chvíli, keď budem môcť zaťažiť ruku naplno, tak to už pôjde rýchlejšie."

Na oficiálnej klubovej stránke je ako termín návratu uvedený december. Ľubo k tomu hovorí. "Možno koncom decembra, neviem. To sa len uvidí. Chcem sa vrátiť čo najskôr, no nesmiem to zase unáhliť," vraví hokejista, ktorému veľmi chýba zápasový adrenalín. Košičania odohrali už 23 súbojov a ešte ich pribudne pár, kým sa do dresu oblečie aj Caban. "Ťažké je pozerať sa na zápas len ako divák. Bol som na piatich či šiestich domácich stretnutiach a nebolo to bohviečo. Vidíte ako chlapci makajú a vy sa musíte len bezmocne prizerať."

Súvisiace články