Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

ZAUJALO NÁS

Sportnet|Publikované 20. nov 2005 o 23:00

Štyrikrát Š v michalovskej záloheJaroslav ČÚRNYLipany - Viete, čo majú spoločné štyria michalovskí futbalisti Tomáš Šimko, Ján Šafranko, Leonid

Štyrikrát Š v michalovskej zálohe

Jaroslav ČÚRNY

Lipany - Viete, čo majú spoločné štyria michalovskí futbalisti Tomáš Šimko, Ján Šafranko, Leonid Shytov (čítaj Šitov) a Vladimír Škuta? No, okrem spoločného začiatočného písmena Š na ich priezviskách i to, že všetci štyria vytvorili v sobotu na ihrisku v Lipanoch údernú záložnú formáciu hostí. Práve stred poľa bol miestom, kde Michalovce získavali prevahu, nuž sa aj na adresu štyroch "Š" zniesla po stretnutí vlna chvály. "Najmä v prvom polčase hrali naši stredopoliari na ťažkom teréne dobre, získavali dôležité lopty, vďaka čomu sme si vytvárali optickú i hernú prevahu. Veľmi spokojný som bol s výkonom Tomáša Šimka, ktorý aj prihral na gól, a menej ma zase po defenzívnej stránke uspokojil Shytov. Celkovo to bolo z ich strany dobré, ale po vylúčení Šotta to už nebolo ono," konštatoval tréner Michaloviec Radoslav Kačala.

Paradoxné však je, že štyri "Š" sa v strede michalovskej zostavy objavili zrejme naposledy, pretože Ján Šafranko dnes odletí do Malajzie, Vladimír Škuta a Tomáš Šimko sa po skončení hosťovania vrátia do kmeňových Košíc a zostane asi len Ukrajinec Shytov. "Neviem, čo bude so mnou ďalej. Faktom je, že od nového roka budem znovu hráčom MFK Košice a jeho funkcionári a tréneri rozhodnú, čo so mnou ďalej bude. Ja som sa cítil v Michalovciach dobre, bolo to určite jedno z mojich najvydarenejších pôsobísk. Darilo sa mi herne, pravidelne som dostával príležitosť v základnej zostave, takže nemám dôvod meniť dres. Ale to už bude na iných, ako sa rozhodnú," doplnil Tomáš Šimko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.