Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Žatva košických nádejí na majstrovských žinenkách

Sportnet|Publikované 11. nov 2005 o 23:00

Prievidza - Starším žiakom Lokomotívy Košice nestačilo na zisk pohára pre najúspešnejší klub na víkendových majstrovstvách SR v zápasení voľným

štýlom v Prievidzi ani päť titulov majstrov Slovenska v individuálnych súťažiach, čo bolo najviac z 15 zúčastnených družstiev. Doplatili totiž na horšie výsledky borcov z druhého sledu, ktorí sa nepresadili do bodovaného 6. miesta, no treba zároveň pripomenúť, že Košičania mali na šampionáte spomedzi favorizovaných týmov početne najslabšie zastúpenie. Jedenásti borci z Čermeľa nemohli odolať presile 18 pretekárov z Gabčíkova či 17 súperov z Dunajplavby Bratislava. Skončili preto tretí so stratou 13 bodov na Dunajplavbu a siedmich bodov na druhé Gabčíkovo. No aj tak bola Lokomotíva s piatimi titulmi najúspešnejším klubom, Dunajplavba získala tri a Gabčíkovo, Prievidza a Slávia Snina po jednom. Navyše, Jaroslav Kordanič, štartujúci za sninskú Sláviu, trénuje od septembra v Lokomotíve a je študentom Športového gymnázia na Popradskej ulici.

Marián Hutňan z Lokomotívy Košice zvíťazil v najťažšej hmotnostnej kategórii do 100 kg a získal svoj už siedmy titul v žiackych kategóriách. Pevné postavenie v slovenskej konkurencii potvrdil aj jeho oddielový kamarát Matej Deák. Presadil sa aj Peter Pastor, ktorý obhájil minuloročné prvenstvo. Konečne sa darilo aj Martinovi Scirankovi, ako aj Patrikovi Vrabelovi, pre ktorých to boli premiérové tituly. Do bodovaného 6. miesta sa z Košičanov presadil už len Roman Žiga. Nádejný Pavol Sádecký prehral v skupine s neskorším víťazom, o dva roky skúsenejším Ollém z Dunajplavby.

"Chlapci dosiahli slušný výsledok, veď z 11 štartujúcich sa až piati prebojovali k titulom. Aj prvenstvo Kordaniča je prakticky naše, lebo Jaro hosťuje do konca roka v Slávii Snina. Problémy nemali Peter Pastor ani Patrik Vrabel, prekvapil Martin Sciranka, keď v dvoch kolách porazil Hartmanna z Prievidze. Veľmi dobrý výkon podal Matej Deák, bojoval s nasadením a o jeho víťazstve nebolo pochýb. Rovnako aj Marián Hutňan, hoci v prvej tretine vo finále váhal a nebol rozhodný, no potom to už bol jeho jednoznačný výkon. Družstvá sme nevyhrali len pre nižší počet štartujúcich," povedal tréner Lokomotívy Košica Juraj Dancák.

Majstri SR a umiestnenia zástupcov východoslovenských klubov - do 32 kg (1 pretekár): A. Kovács (Gabčíkovo), do 35 kg (3): 1. Peter Pastor (Košice KE), do 38 kg (3): 1. T. Redento (Dunajplavba Bratislava BA), do 42 kg (6): 1. P. Obžera (Prievidza), do 47 kg (11): 1. Patrik Vrabel (KE), 2. Martin Horváth (St. Ľubovňa SL), 8. Tomáš Šamko (KE), do 53 kg (18): 1. R. Ollé (BA), 5. Daniel Lešanič (Slávia Snina SSN), 9. Pavol Sádecký (KE), 10. Emil Blaško (SSN), 11. Martin Pastor (KE), 12. Matúš Jún (SSN), 13. Vladislav Murcko (SL), 16. Lukáš Keder, do 59 kg (13): 1. Martin Sciranka, 4. Roman Žiga (všetci KE), 10. Matúš Kusin (SSN), do 66 kg (17): 1. Matej Deák (KE), 4. Ivan Kusin (SSN), 12. Robert Regula (Vihorlat Snina VSN), do 73 kg (12): 1. Jaroslav Kordanič (SSN), 8. Martin Nestor (VSN), 9. Tomáš Tysz (KE), do 85 kg (11): 1. Jozef Jaloviar (BA). Do 100 kg (4): 1. Marián Hutňan (KE).

Družstvá: 1. Dunajplavba Bratislava (17) 51 bodov, 2. ZK Gabčíkovo (18) 45, 3. Lokomotíva Košice (11) 38, ... 6. Slávia Snina (6) 12, ... 8. Juno Šport St. Ľubovňa (2) 5, ... 14. Vihorlat Snina (2) 0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.