Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zaťková privedie do Chebu extraligový výber

TASR|Publikované 22. feb 2002 o 11:26

Bratislava 22. februára (TASR) - Na 29. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja žien O štít mesta Cheb sa slovenská reprezentácia pod vedením trénerky ...

Bratislava 22. februára (TASR) - Na 29. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja žien O štít mesta Cheb sa slovenská reprezentácia pod vedením trénerky Viery Zaťkovej predstaví v extraligovom zložení.

"Po januárovom zraze sme počítali s tým, že extraligové jadro vystužia dve alebo tri legionárky. Situácia sa však vyvinula tak, že v Chebe nebude nikto zo zahraničného klubu," informovala slovenská kormidelníčka a vysvetlila neúčasť posíl zo zahraničných klubov: "Vlčkovú s Oborilovou čakajú v Lipsku v nemeckej bundeslige náročné zápasy, Oborilovú navyše vraj trápi členok. Dubajovej robí starosti achilovka, s Hrčkovou z Dánska nepočítame, lebo je to pre ňu dosť ďaleko a navyše tam majú cudzokrajné hráčky iba limitovaný počet dní vyhradených pre reprezentačné povinnosti. Mravíková v Maďarsku bude údajne hrať predkolo domácej súťaže a s Gubovou to pôvodne vyzeralo tak, že jej Hypo postúpi v Lige majstrov. Aj tak však dáme priestor na otestovanie ďalším brankárkam. Nakoniec nemáme dôvod, aby sme sa pred Slovinkami predstavili už v Chebe v plnej sile." Práve proti Slovinsku, ktoré bude jedným zo súperov Zaťkovej zvereniek v turnaji v Čechách, zohrajú Slovenky začiatkom júna kvalifikačné dvojstretnutie o postup na ME 2002 do Dánska.

Zraz hráčok bude 1. marca do 16.00 v Bratislave, na západ Čiech družstvo odcestuje 4. marca. "Pravdepodobne odídeme len so šestnástimi hráčkami, aj keď spoločne s prezidentom zväzu Derfényim sa snažíme s usporiadateľmi dohodnúť na sedemnástich, pričom náklady na tú sedemnástu by hradil náš zväz," dodala Zaťková, pod ktorej taktovkou svoju premiéru v reprezentačnom zápase SR v Chebe absolvuje šalianska spojka a pôvodne ukrajinská občianka Naďa Kormanová.

Nominácia SR:

brankárky: Ingrid Kudročová, Lívia Kodayová (obe Duslo Šaľa), Lenka Krajcárová (Chirana Medical), Katarína Harišová (Inter)

krídla: Monika Flašková (Šaľa), Vladimíra Bordácsová a Dagmar Stuparičová (obe Chirana Bratislava), Martina Zedníková a Eva Molnárová (Inter)

pivotky: Jana Caltíková (Šaľa), Lucia Uhráková (Inter)

spojky: Naďa Kormanová, Zuzana Hrabovská (Šaľa), Denisa Glankovičová (Michalovce), Jana Poláková, Martina Halásová, Silvia Konrádová (všetky Chirana)

pe br

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.