Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Zaťková po 12 zápasoch končí s repre, Derfényi má troch adeptov

TASR|Publikované 30. júl 2002 o 14:39

Bratislava 30. júla (TASR) - Už týždeň pred zasadnutím správnej rady Slovenského zväzu hádzanej (6. augusta), ktoré má rozhodnúť o postoch reprezentačných ...

Bratislava 30. júla (TASR) - Už týždeň pred zasadnutím správnej rady Slovenského zväzu hádzanej (6. augusta), ktoré má rozhodnúť o postoch reprezentačných trénerov, je isté, že ženský národný výber do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v roku 2003 nepovedie súčasná kormidelníčka Viera Zaťková.

"Na svoje rozhodnutie mám viacero dôvodov, no predovšetkým ten, že júnová konferencia SZH nenaplnila moje očakávania. Svoje rozhodnutie skončiť som oznámila listom z 30. júna prezidentovi zväzu Pavlovi Derfényimu a na sekretariát som už 8. júla odovzdala aj záverečné analýzy a hodnotenia," oznámila Zaťková a dodala: "Ak bude treba, svoju správu ústne prednesiem aj na zasadnutí správnej rady."

Šéf zväzu Derfényi s ukončením práce Zaťkovej pri reprezentácii počítal už od začiatku júla. "Na základe jej listu som sa rozhodol kontaktovať s niekoľkými možnými adeptami a aj preto som sa stretol s českým trénerom Vojtěchom Marešom. Okruh reálnych kandidátov na tento post je trojčlenný, viac však medializovať pred správnou radou nemienim," informoval Derfényi.

Zaťková, ktorá ešte v uplynulej sezóne extraligy viedla aj bratislavskú Chiranu, sa mieni v najbližšej budúcnosti venovať iba svojej profesii pedagóga na FTVŠ UK.

So zväzom podpísala zmluvu vlani 25. júla a pri reprezentácii stála v dvanástich oficiálnych zápasoch s bilanciou piatich víťazstiev, dvoch remíz a piatich prehier a s celkovým skóre 300:267. Na kolónke prehier malo najväčšiu zásluhu Slovinsko, ktoré vyhralo nielen obe dejstvá kvalifikačného dvojzápasu na ME, ale i dvojicu prípravných duelov, ktoré Slovenky zohrali na súperovej palubovke ešte v novembri. Piatu prehru utŕžili Zaťkovej zverenky na turnaji v Chebe s Poľskom. Práve na tradičnom podujatí v západných Čechách dosiahli Slovenky však aj svoj "výsledok roka", keď zdolali favorizovanú Ukrajinu 22:18.

Súvisiace články