Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zatiaľ remízové finále

Sportnet|Publikované 15. mar 2009 o 23:00

Výborná atmosféra, divácke rekordy a dva rozdielne výsledky, také boli prvé dva zápasy finále 1. hokejovej ligy na Spiši. SP. NOVÁ VES. V piatkovom

Výborná atmosféra, divácke rekordy a dva rozdielne výsledky, také boli prvé dva zápasy finále 1. hokejovej ligy na Spiši.

SP. NOVÁ VES. V piatkovom zápase dominovali Piešťanci 3:1, ale v sobotu už sa presadili domáci.

Viac spokojnosti v sobotu

Na februárový piatok trinásteho nebudú Spišiaci spomínať v dobrom. Prvý zápas série dosť nešťastne prehrali. "Videli sme dobré stretnutie. Brankári v prvých dvoch tretinách podržali svoje mužstvá. Rozhodli naše zbytočné oslabenia. Nedávali sme ani góly, ktoré chceme niekedy dávať do prázdnej brány," povedal po prvom finálovom súboji tréner HK Spišská Nová Ves Marián Horváth. Už oveľa lepšia nálada bola po druhom dueli, keď brankár Piešťan až päťkrát ťahal puk zo svojej siete. "Zápas sme mali pod kontrolou dotiaľ sa naši hráči nechali vylučovať. Po dohovore v kabíne sme sa ukľudnili. Zmúdreli sme a stretnutie sme dotiahli do víťazného konca. V Piešťanoch nás čakajú ťažké zápasy, na ktoré sa chceme dôsledne pripraviť," spokojne skonštatoval po vydarenom sobotňajšom zápase M. Horváth a nezabudol poďakovať skvelému publiku. "Ďakujeme divákom za dobrú športovú atmosféru!" Po oba finálové dní divácka návštevnosť neklesla pod dve tisícky.

Nedisciplinovanosť

Veľká spokojnosť bola v piešťanskom tábore po prvom meraní síl. "Hrali sme výborne dozadu a rovnako výborný výkon podal brankár Ondrejka. V poslednej tretine sme dali dva góly. Možno domácim dochádzali sily," nešetril slovami chvály na svojich zverencov tréner Piešťan Milan Klement, ale v sobotu už bolo jeho hodnotenie o niečo iné. ""Domáci boli od začiatku lepší, šli jednoznačne za víťazstvom. My sme sa pripravovali ako do prvého zápasu. Mali sme však zlý začiatok, góly sme dostali po osobných chybách. Hrali sme nedisciplinovane, nevyužili sme dvakrát presilovku päť na tri. Príčinu prehry vidím v nedisciplinovanosti a slabej motivácii niektorých hráčov," reagoval tréner Piešťan. Finálová séria pokračuje v utorok a stredu v Piešťanoch. Hrá sa na tri víťazné zápasy. Prípadný piaty rozhodujúci duel je na programe v piatok na Spiši.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.