Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zatiaľ čo juniorky bodovali doma naplno, muži oba zápasy doma prehrali

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Pred domácim publikom sa predstavili volejbalové družstvá Spišskej Novej Vsi. Juniorky mali za súperky dievčatá z Dolného Kubína,

muž favorizovaný Martin.

Výsledok, I. liga, juniorky - 9. kolo: VK Spišská Nová Ves - VK Orava Dolný Kubín 3:0 a 3:1.

Stretli sa posledné dve družstvá ligovej tabuľky a navrch mali jednoznačne domáce dievčatá. Hrali pestrú hru s vyrovnaným a razantným útokom, voči ktorému Kubínčanky nenašli protizbraň. Slabšiu chvíľu mali domáce hráčky iba v druhom sete druhého zápasu, ktorý prehrali 25:20, ináč zostali všetky sety doma.

Základná zostava: Hudzíková, Fabiniová, Falisová, Lovasová, Oravcová, Ogurčáková, striedala: Kubíková.

Trénerka Fabianová po zápasoch povedala:

"Dievčatá hrali dobre a som rada, že psychicky zvládli tieto zápasy, ktoré patria do kategórie tzv. povinných víťazstiev. Osobne tento termín neuznávam, ale fakt je ten, že Dolný Kubín je a aj zostane posledným družstvom po tomto kole."

8. D. Kubín18 3 15 18:45 21

Výsledky, I. liga, muži - 8. kolo: VK Spišská Nová Ves - TJ Neografia Martin 1:3 a 0:3.

Hostia boli pred zápasmi papierovými favoritmi a toto aj potvrdili. Naši muži hrali v dosť oklieštenej zostave na ktorej sa podpísali zranenia a choroby. Výkonom však potvrdili, že dobrý volejbal hrať vedia a zaslúžili si určite viac, ako vyhrať iba jeden set. Hostia však hrali jednaznačne razantnejší volejbal s výškovou prevahou na ihrisku.

Základná zostava: Roško, Jurčo, Kessel, Németh, Ďuriško, Žigraj libero: Bréda, striedal: Podhorány

Hrajúci tréner Kessel po zápasoch povedal:

"I napriek hernej prevahe súpera sme odohrali dva dobré zápasy a som rád, že chlapci nezložili zbrane proti evidentne lepšiemu súperovi. Snáď nám bude treba pridať v poli a na príjme. Podľa výkonu našich volejbalistov by som bral aj viac vyhratých setov, ale hostia boli proti"

9. Bardejov 14 0 14 1:42 14

Na budúci týždeň 7. decembra 2002 hrajú juniorky i muži vonku. Juniorky cestujú do Vranova a muži do Hriňovej. Doma sa ligový volejbal bude hrať až 21. decembra 2002, kedy hostia juniorky v športovej hale dievčatá z Martina.