Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Zástupcovia NHLPA z 30 klubov si dohodli ďalšie stretnutie

TASR|22. okt 2004 o 10:28

Toronto 22. októbra (TASR) - Vedenie Hráčskej asociácie hokejovej NHL (NHLPA) oznámilo, že v súvislosti so súčasným štrajkom v zámorskej súťaži sa uskutoční ...

Toronto 22. októbra (TASR) - Vedenie Hráčskej asociácie hokejovej NHL (NHLPA) oznámilo, že v súvislosti so súčasným štrajkom v zámorskej súťaži sa uskutoční najbližšie stretnutie zástupcov hráčov všetkých 30 klubov 2. novembra. Zástupcovia hráčov, ktorí prišli už o tri výplatné termíny, budú rokovať o "lockoute" po prvý raz od 9. septembra, kedy sa stretli v Toronte.

Podľa zámorských médií by mali zástupcovia hráčov konfrontovať svoje názory priamo s výkonným riaditeľom NHLPA Bobom Goodenowom. Počas doterajšieho štrajku od začiatku septembra v NHL zrušilio vedenie prestížnej ligy 59 stretnutí, pričom väčšina európskych hviezd si udržuje výkonnosť v kluboch zo starého kontinentu. Už 199 hokejistov, ktorí v uplynulej sezóne pôsobili v NHL, podpísalo podľa údajov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) kontrakty s európskymi klubmi.

Spor medzi vedením ligy, majiteľmi klubov a Hráčskou asociáciou NHLPA zrejme naberie nové kontúry s blížiacimi sa výplatnými dňami. Hráčom prichádzajú na ich kontá zárobky vždy v 15. a 30. deň v mesiaci, začínajúc 15. októbrom a končiac 15. aprílom. Pri priemernej mzde 1,8 milióna amerických dolárov sa tak v prvom výplatnom termíne ušetrí 138.460 USD, avšak mnohí hokejisti prídu o ďaleko vyššie zárobky. Podľa predstaviteľov ligy by práve tri, štyri vynechané termíny mohli prinútiť hráčske odbory k akceptovaniu novej kolektívnej zmluvy, ktorá zahrňuje i pre dosiaľ hráčov neprijateľný platový strop.

Súvisiace články