Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zástavy Taiwanu spôsobili pobúrenie Číňanov

TASR|Publikované 10. feb 2002 o 18:21

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Zástavy Taiwanu, ktoré vyvesili obyvatelia centra Salt Lake City spôsobili pobúrenie zástupcov Číny a niektorých ...

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Zástavy Taiwanu, ktoré vyvesili obyvatelia centra Salt Lake City spôsobili pobúrenie zástupcov Číny a niektorých čínskych Američanov.

Obyvatelia centra mesta mali v úmysle privítať celý svet a preto vyvesili vlajky viac ako 90-tich krajín zo svojich balkónov. Medzi nimi sa však objavili aj dve zástavy Taiwanu, na čo reagovalo čínske veľvyslanectvo v USA a požiadalo o ich zvesenie. Ani čínska vláda, ani MOV totiž neuznáva Taiwan ako samostatný národ a preto aj taiwanskí športovci namiesto svojej národnej vlajky niesli na otvorení ZOH olympijskú zástavu.

Keďže sa však jedná o súkromné vlastníctvo a nie o vládne budovy, pobúrení Číňania s tým nemôžu nič urobiť. "Vyvesili sme aj zástavy niektorých krajín, ktoré ani nemajú svojich zástupcov na olympiáde. "Chápeme čínsku stranu, ale toto je Amerika," povedala jedna zo spomínaných obyvateľov mesta, Annetta Mower.

Súvisiace články