Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zaspomínajú si na slávne košické derby

Sportnet|Publikované 9. júl 2009 o 22:00

Čo bolo pekné, rušné, zaujímavé či pútavé, na to sa nedá ani po desiatkach rokov zabudnúť.KOŠICE. Nostalgia nechce cúvnuť. Preto krásne chvíle stále nezapadajú prachom, ale ožívajú, akoby všetko bolo iba včera. Generácia spred vyše troch desaťročí nielenže získala veľa prívržencov, ale dosiahla i celý rad úspechov, ktorými preslávila košický futbal. Preto pod egidou Spomíname na košický futbal a jeho derby organizujú kluby Internacionálov VSS a Lokomotívy duel, ktorý bude mať aj po rokoch odmlky mimoriadnu príchuť.

Vítané derby

O body v tomto dueli bývalých internacionálov už nepôjde. Na druhej strane v sobotu 22. augusta na bývalom štadióne VSS to budú nevšedné minúty spomienok hráčov na to, akí boli. Aj v prestížnom zápase potvrdia zlatú visačku kvality, veď asi vyrukujú majstri Európy J. Móder, J. Pivarník, D. Galis, zlatý olympionik F. Kunzo, strieborný z OH v Tokiu A. Švajlen, účastník MS '70 Flešár, útočník na OH '68 Boroš či kanonier J. Strausz. Aktér mnohých derby a organizátor F. Králka povedal, že VSS majú stále veľa priaznivcov. Určite to platí aj o Loky, takže takéto zápasy sú vítané.

Defilé známych mien

Hodno teda prísť na štadión na terajšej Watsonovej ul., veď možno naposledy uvidia v žlto-modrých farbách Švajlena, Tamáša, Battányiho, Štafuru, Daňka, Králku, Galisa, Boroša, Strausza, Andrejka, Lipnického, Kánássyho či v dresoch Loky Flešára, J. Módera, J. Suchánka, M. Urbana, Repíka, Máčaja, Jacka, Farkaša, Slosiarika, Pétera, Pencáka, Fecka, Ujhelyho a ďalších, pričom pre služobné povinnosti v miestnom MFK asi budú chýbať J. Kozák, Bodnár, Seman a tiež Kuchár na strane súpera. Hodinový duel od 15 hod. privítajú zaiste všetci, čo mali radi košický futbal najmä v slávnych 70. rokoch. Jednoducho, bolo to pekné, preto nezabúdajme.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.