Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zásoby rešpektu u súperov zase stúpli

Sportnet|Publikované 11. aug 2008 o 22:00

S takým výsledkom nepočítali ani optimisti. Futbalisti MFK Košice B v uplynulom kole vystúpili na ihrisku rezervy Ružomberka a pokorili ju rozdielom

triedy. Bol to mimoriadne cenný zápis našich prvoligistov. Jednak dosiahli prvý trojbodový zisk v tejto sezóne a okrem toho sa konečne presadili aj výraznejšie strelecky. Vylepšili si skóre, ktoré je už aktívne.

KOŠICE. Na rozdiel do mnohých iných meraní síl aj v uplynulých ročníkoch naši zvládli oba polčasy.

Tešil sa

Výrazne sa o úspech pričinil Dávid Škutka. Dvadsaťročný borec strelil dva góly. Jeden v prvom a druhý v druhom polčase. Určite z hľadiska vývoja zápasu bol dôležitejší úvodný zásah. "Naposledy som skóroval dva razy v jednom stretnutí v minulej sezóne proti Michalovciam a som rád, že sa mi podarilo na to nadviazať," poznamenal východniar. Na zápas sa tešil, mal dvojnásobnú motiváciu, lebo dosiaľ nastúpil akurát na zápas s Prievidzou. Chodieval na duely s áčkom a čakal na šancu. "Keď som sa dozvedel, že tentoraz budem znovu v akcii, povzbudilo ma to, lebo je iné hrať a iné vyčkávať." O svojich schopnostiach rukolapne presvedčil. Najprv sa pohotovo zorientoval po skrumáži a následnom zaváhaní domáceho stopéra. "Chcel robiť kľučku, no zobral som mu loptu. Urobil som aj brankára a do prázdnej svätyne som to šupol." Pri druhom góle v nadstavenom čase zúročil zase prihrávku Juhara. "Išiel som sám na brankára. On vybehol, tak som ho preloboval." Pravda, v tomto momente už bolo rozhodnuté o víťazstve Košičanov, keďže ešte predtým definitívny klinec do rakvy zatĺkol J. Majoroš. Domáci boli už vtedy knokautovaní a definitívne sa prekopŕcli po spomínanom góle Škutku v poslednej fáze stretnutia.

Udržali ich na dištanc

Tak ako proti Šali, i tentoraz tréner Ladislav Totkovič zúročil poznatky o týchto celkoch, ktoré poznal z predošlého pôsobenia. Naordinoval zverencom víťaznú filozofiu a presvedčil ich, že majú na to, aby Liptákov pokorili. "Pohoda i odhodlanie značne stúpli, viac si budeme veriť pre ďalšie boje. Už bolo načase, že sme vyhrali. Je to cenné o to viac, že sme dominovali v cudzom prostredí." Ako v radoch hostí, aj v domácom tíme nastúpili viacerí hráči z corgoňligovej súpisky. "Obávali sme sa trochu, aby sa niektorí hráči neutrhli, ale ukočírovali sme to v pohode." Z celku hostiteľov hrýzol akurát Števko, ale brankár Brudňák ho dostatočne skrotil. "Snažili sme sa nepúšťať súpera do šancí a táto taktika nám vychádzala. Držali sme súpera na dištanc, dominovali svojou hrou a keďže sme vedeli premieňať i príležitosti, vyhrali sme zaslúžene," povedal Dávid Škutka a dodal: "Mal som dostatočnú chuť uplatniť sa a viac mi to vychádzalo než proti Prievidžanom. Aj celý kolektív bol vtedy malátnejší, neboli sme takí zohratí." Vyzerá to tak, že rezervisti nabrali správny smer a po počiatočných rozpakoch vzbudzujú čoraz väčší rešpekt u rivalov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.