Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zaseknuté sebavedomie čaká na primeraný impulz

Sportnet|Publikované 23. nov 2005 o 23:00

Bratislava Keď brali Pardubice pred sezónou ako posilu hokejistu Petra Kloudu (na snímke vľavo), nádejali sa, že bude rovnako živý v produktivite ak

na predošlých pôsobiskách. Lenže odchovanec Popradu, ktorému v ST extralige najlepšie vyšla sezóna 2001/2002, v ktorej nazbieral v materskom klube 43 zápisov do kanadského bodovania a v minulom ročníku vo zvolenskom drese strelil 13 gólov (21 asistencií) sa akosi v novom pôsobisku zasekol. Nie a nie svoj "stroj" naštartovať. Nuž, nečud, že v devätnástich dueloch v českej najvyššej súťaži sa prezentoval len dvoma asistenciami a to sa videlo obhajcovi titulu naozaj málo. Dokonca sa stalo, že sa nedostal ani do základnej zostavy a taký luxus si Východočesi nemohli dovoliť. Bolo treba hľadať východisko a tento útočník požiadal o vytrejdovanie. Funkcionári neboli proti a hoci podľa agentúrnych vyjadrení nedali naňho dopustiť a chválili jeho svedomitosť i pracovitý prístup, predsa si uvedomili, že hosťovanie inde mu azda pomôže. Podtatranec by sa totiž mal koncom januára vrátiť späť a dovtedy je na ňom, aby v radoch Slovana Bratislava získal istotu v koncovke.

"Zatiaľ som gól ešte nedal a ktovie, kedy mi to tam padne. Potrebujem sa uchytiť, nabrať sebadôveru. Prestal som si veriť, je nutné, aby som čím skôr skóroval," pripomenul pred utorkovým vystúpením pod Tatrami na margo poznámky, že ani po návrate na Slovensko iste nečakal priamu cestu za zvýšením svojho streleckého potenciálu. Východniar sa ale domnieva, že všetko chce svoj čas. Pokiaľ ide o dočasný odchod z Pardubíc, nepovažuje to za svoju profesionálnu prehru. Chcel ale častejšie nastupovať na ľad a vo štvrtej formácii sa mu to nečrtalo. "Ťažko povedať, či som si neosvojil iný systém. Hrá sa tam oveľa viac na obranu a body sa získavajú najmä pri presilovkách. Na tie boli určené prvé dve formácie a my ostatní sme nemali toľko príležitostí na realizáciu. Takže aj to je malý zázrak, že som chytil dve asistencie, ak beriem do úvahy, že som bol pomenej na ľade." Pardubice dosiaľ nenadviazali na výkonnosť, ktorou oplývali, čo ale súvisí i s mnohými odchodmi skvelých jednotlivcov. Aj preto sa šéfovia klubu mrvili od nespokojnosti. Keby to išlo lepšie tímu, možno by sa viac presadil tiež Klouda. "Je to poučenie i pre mňa, ale vôbec neľutujem, že som sa rozhodol pre túto voľbu. Tým viac, že sa tam možno ešte vrátim, ak bude o mňa záujem." Paradoxné je, že náš zástupca si napriek rošáde, ktorá sa uskutočnila, zahrá v Petrohrade začiatkom nového roku na turnaji Pohára európskych majstrov. "Netušil som, že to nebude za Pardubice, ale je dobré, že rovnaká možnosť sa mi naskytne už ako slovanistovi." Ktovie, možno práve na tejto prestížnej akcii konečne ukáže svoj kaliber, ktorým bol známy v doterajších sezónach.

Po rokoch vedľa seba

Kedysi v popradskom tíme pôsobil Klouda vedno s Junasom, ale v rovnakej formácii sa neocitli. Cesty týchto spoluhráčov sa potom rozišli a znovu sa stretli až pri Dunaji. Tréner Josef Augusta ich dokonca dal dokopy: "Bolo to prvý raz, čo sme hrali spolu v jednom útoku, no trvalo to iba krátko, lebo kouč mi potom našiel iných spoluhráčov," komentoval Peter. Inak, možno veľa nechýbalo, aby sa po rokoch znovu vrátil do HK Tatravagónka ŠKP. "V lete prejavili Popradčania o mňa záujem, no nevyšlo to. Vedel som, že v kádri sa dejú výrazné zmeny a prichádzajú kvalitní hráči, preto ma ani súčasné výborné postavenie rodákov neprekvapuje."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.