Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Zase jednostranný šláger

Sportnet|Publikované 15. feb 2009 o 23:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skBasketbalistky Maximy Broker opäť rozobrali najväčšieho rivala. Ružomberku uštedrili ďalšie K.O., naložili mu

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Basketbalistky Maximy Broker opäť rozobrali najväčšieho rivala. Ružomberku uštedrili ďalšie K.O., naložili mu o 33 bodov. Zápas už ani nepripomínal šláger, veď už po prvej štvrtine bol náskok majstra dvadsaťbodový.

KOŠICE. Obhajkyne titulu ešte v tejto sezóne o menej ako 30 bodov Ružomberok neporazili. Jednoznačné výsledky 92:60, 74:44 a teraz 82:49 hovoria za všetko. Dominancia žlto-modrých je obrovská, a tak už ani divákov meranie síl s najväčším konkurentom neláka do hľadiska tak ako predtým, čo bolo vidieť aj v sobotu.

Vydarený zápas

"Odohrali sme veľmi vydarený zápas. Celkovo inkasovaných 49 bodov svedčí o veľmi dobrej obrane počas celých štyridsiatich minút, takže ja som veľmi spokojný s predvedeným výkonom," chválil svoj tím tréner Maximy Broker Štefan Svitek.

Začali šnúrou 13:0

Stretnutie stratilo dramatický náboj už v úvode. Košičanky začali šnúrou 13:0, až potom skórovali aj hostky. Prvá štvrtina sa skončila 26:6 a toto skóre Ružomberok rozhodne nectilo. Domáce ich k ničomu nepripustili a maximálnou koncentráciou v obrane ich dostávali do úzkych, hoci opäť museli improvizovať na rozohrávke. Zranená Jalčová ani chorá Čarnoká ešte k dispozícii neboli, napriek tomu vleteli východniarky do zápasu ako hrom a hneď v úvodných minútach predvádzali najkrajší basketbal, ktorému bolo radno zatlieskať.

Ovocie tréningovej driny

"Tvrdo pracujeme na tréningu, aby sme sa vedeli vysporiadať aj s tým, keď nám niekto chýba. Dnes sa nám to podarilo veľmi dobre, hneď od začiatku sme vstúpili agresívne a vytvorili sme si komfortný náskok po prvej štvrtine. Musím dievčatá pochváliť, lebo to nie je len o zápase. Ono to v ňom samo nepríde, to všetko sa musí odmakať v tréningu. Samozrejme, o to ľahšie sa nám potom v zápasoch hrá," zdôraznil Svitek. V jeho družstve absolvovala premiéru americká pivotka Lawlessová a vydarenú, keď predviedla niekoľko pekných streleckých akcií.

Prehrávajú už na Branisku

Hosťujúci tréner Anton Panis mal po stretnutí skormútený výraz tváre. "Opäť sme neprekročili svoj tieň. My jednoducho už na Branisku prehrávame 0:20... Stále sa neviem zbaviť dojmu, že ten obrovský rozdiel lebo tridsaťbodový taký je je záležitosť psychiky. Je to v hlavách. Aj keď, samozrejme, herná kvalita Košíc je vyššia," ťažkal si A. Panis na prílišný rešpekt svojich zvereniek pred úradujúcim majstrom.

Ako jahniatka k mäsiarovi

Kormidelník vicemajstra bral oddychový čas už v čase, keď bola zo zápasu odohraná len necelá minúta a pol! Stav bol vtedy 0:7 v ich neprospech. Taký skorý time-out, to je veru málo vídaná rarita. "Bolo treba zastaviť obrovskú smršť a najmä veľkú pasivitu mojich hráčok. Snažil som sa im vysvetliť, že sem neprišli ako voskové figuríny asistovať na tréning košickej Maximy. Ak sme sem dorazili ako jahniatka idúce k mäsiarovi, tak sme sem ani nemuseli chodiť. Veď nikto od nás žiadne zázraky nečakal, tak sme mohli predviesť uvoľnený výkon. Žiaľ, to sa nestalo," dodal lodivod.

* * *

ZAUJALO NÁS

V hľadisku aj McCarvillová

KOŠICE. Z tribúny duel Maximy Broker s Ružomberkom sledovala v sobotu aj bývalá opora košického celku Janel McCarvillová. Táto skvelá americká pivotka odišla po minulej sezóne z východu Slovenska do CSKA Moskva, kde aktuálne hráva. V klube však dostali po poslednom ligovom stretnutí štvordňové voľno a McCarvillová, ktorá si Košice zaľúbila, to využila na krátku návštevu bývalého pôsobiska.(špa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.