Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zápasnícky trón mladších žiakov patrí Snine

Sportnet|Publikované 28. nov 2008 o 23:00

Prvýkrát v histórii mládežníckeho zápasenia sa stalo, aby v jednej kategórii zvíťazili vo voľnom štýle aj v grécko- rímskom štýle zápasníci jedného

klubu.

SNINA. Zápasenie v meste pod Sninským kameňom oslávilo tohto roku 50. výročie vzniku zápasenia. Mladší žiaci dali svojim predchodcom krásny darček. Sú majstrami Slovenska vo voľnom i grécko-rímskom štýle.

Šampióni prvýkrát

Majstrovstvá Slovenska v zápasení vo voľnom štýle sa konali v Bánovciach nad Bebravou. Zverenci trénerov Erika Capa a Františka Kováča začali púť za zlatom vo veľkom štýle, do finále postúpila šestica v piatich váhových kategóriách. Titulom majstra Slovenska sa nakoniec hrdili Martin Gribanič (do 40 kg), Ján Gribanič (do 44 kg) a Daniel Balanda (do 52 kg). Strieborné medaily viseli na krku štvorici Eduard Gribanič (do 29 kg), Peter Havej (do 29 kg), Marcel Leňo (do 37 kg) a Ján Dzido (do 52 kg). Dvakrát zisk bronzu, jedno bodované štvrté a dve piate miesta znamemali zisk titulu slovenského šampióna medzi družstvami: 1. ZK Vihorlat Snina 64 bodov, 2. Trenčianska Turá 40, 3. Šamorín 37.

Šampióni druhýkrát

Tvrdá príprava chlapcov dávala tušiť, že Sninčania sa chcú pokúsiť prepísať zápasnícku históriu, čo znamenalo získať zlato družstiev mladších žiakov aj v grécko-rímskom štýle. Šampionát sa konal v Trenčíne a večer sa radostná zvesť hnala na východ republiky. Majstrami Slovenska sa stali Peter Havej (do 31 kg) a Martin Gribanič (do 48 kg), striebro patrilo Jergušovi Šimonovi (do 52 kg), Jánovi Gribaničovi (do 44 kg) a Jánovi Dzidovi (do 57 kg). Zbierku medailí uzavreli dva bronzy, bodové konto družstva štyri štvrté a dve piate miesta. Poradie družstiev: 1. ZK Vihorlat Snina 53,5 boda, 2. Trenčianska Turá 39, 3. Šamorín 28,5 boda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.