Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zápas vo Vranove rozhodla placírka Poliačeka

Zaujímavý zápas. Obrana juniorky Prešova v ňom stála na pevných nohách, čo bolo základom jej víťazstva. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|Publikované 28. okt 2012 o 23:00

Hoci počasie počas víkendu futbalu neprialo, Vranov a juniorka Prešova ponúkli zaujímavý zápas.

O jeho výsledkovom osude rozhodol v závere prvého polčasu M. Poliaček.

VRANOV. Aj po stretnutí s juniorkou 1. FC Tatran Prešov platí, že futbalisti MFK Vranov doma v jeseni ešte nevyhrali.

Ich vzájomný zápas bol však poznačený zásahom počasia, ktoré sa podpísalo pod kvalitu hracej plochy. Premočený trávnik hráčom nedovolil naplno rozvinúť ich kombinačné predstavy, no napriek tomu videli diváci zaujímavý duel.

Predovšetkým v prvom polčase sa hostia museli spoľahnúť na kvality brankára Pláničku. V 15. min. ho po lobe Adama ešte zachránilo brvno, ale v ďalšom priebehu už potvrdil svoje kvality pri krížnej strele Streňa či dvoch šanciach Hatoka.

Keďže domáci sa v koncovke nepresadili, udrelo na druhej strane. V 41. min. napriahol z hranice šestnástky Miroslav Poliaček a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, pričom lopte do siete pomohol ešte teč Gdovina.

„Potiahli sme akciu po ľavej strane. Rozhodol som sa počkať, ako sa to vyvinie a keď som videl, že Kostadinov je chrbtom k bráne, k tomu má loptu dobre pod nohou, zakričal som mu, aby mi ju priťukol. Keďže proti vystupovali traja obrancovia, skúšal som zakončiť placírkou a spoliehal som sa na to, že brankár bude mať zakrytý výhľad,“ opísal jediný gólový moment skúsený stredopoliar M. Poliaček.

Ťažké tri body

Po zmene strán sa niesol priebeh v znamení územnej prevahy Vranovčanov, ktorí sa snažili hľadať okienka v defenzíve súpera. Hoci sa dostali k niekoľkým nebezpečným situáciám, Plánička už bezprostredne zasahovať nemusel.

Naopak, definitívu mal na kopačke po rýchlej kontre Kostadinov a i keď Makóa prekonal, na čiare stihol akciu, aj za cenu zranenia, stopnúť Novák.

„Podmienky boli naozaj nepríjemné, ale aj napriek tomu si myslím, že obidvaja súperi predviedli viacero akcií, na ktoré sa dalo pozerať. V druhom polčase nás domáci, ktorí sa snažili o vyrovnanie, pritlačili, kým my sme sa zamerali na defenzívu a rýchle kontry. Som rád, že sme dnes získali tri body, lebo Vranov patrí kvalitou vyššie, ako na posledné miesto. O to viac sme radi, že sme tento ťažký zápas zvládli,“ hodnotil M. Poliaček.

Bez gólu

Vranov vyšiel doma opäť naprázdno. Podobne ako s Popradom, aj v nedeľu jeho hráči nepremenili výborné príležitosti a bez gólov sa body nikomu nezískavajú ľahko.

Najväčšie percento nádeje na zásah do čierneho mali Adam a Hatok, ktorí sa pred Pláničkom ocitli zoči-voči. V prvom prípade zvonilo brvno a v 39. min. zasiahol výborne brankár Prešova.

„Dnes sme opäť odohrali dobrý zápas. Herný prejav bol v poriadku a o výsledku sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Paradoxne sme dostali gól zo spornej situácie, pretože chlapci hovoria, že mu predchádzal ofsajd a hoci sme po zmene strán ešte chceli niečo urobiť s výsledkom, na ťažkom teréne sa nám nehralo ľahko. Vážim si, že i keď sme v zložitej situácii, naše mladé mužstvo dokázalo zatlačiť Tatran, ktorý pricestoval v kvalitnej zostave,“ konštatoval tréner MFK Vranov Jozef Kostelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.