Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Zápas som si užíval, tvrdí po prehre Baghdatis

SITA|Publikované 20. jan 2008 o 10:49

MELBOURNE 20. januára (SITA, AFP) - Cyperčan Marcos Baghdatis vzdoroval v sobotu na Australian Open päť setov a 4 h 45 min Austrálčanovi Lleytonovi Hewittovi, no napokon sa musel o pol piatej nadránom ...

MELBOURNE 20. januára (SITA, AFP) - Cyperčan Marcos Baghdatis vzdoroval v sobotu na Australian Open päť setov a 4 h 45 min Austrálčanovi Lleytonovi Hewittovi, no napokon sa musel o pol piatej nadránom zmieriť s tesnou prehrou a rozlúčkou v 3. kole. V súboji dvoch bývalých finalistov sa fanúšikovia dlho nemohli dočkať rozuzlenia, napokon sa tak stalo o 4.33 h ráno, čo je absolútny historický rekord (ne)skorého ukončenia niektorého zo zápasov na grandslamovom turnaji. "Prehral som, ale prevažujú aj tak pozitívne emócie. Ten zápas som si na dvorci užíval. Obecenstvo bolo fantastické, súper tiež. Milujem takýto tenis, keď sa ide do maxima. Presne preto som tvrdo trénoval, aby som mohol odohrať takýto duel. A že som nakoniec prehral? To nie je najdôležitejšie. Presvedčil som sa, že som dobre pripravený na sezónu. Ďakujem svojím fanúšikom aj ľuďom v Melbourne za podporu."

Dvadsaťdvaročný Cyperčan chrlil superlatívy na adresu divákov, organizátorov aj svojho súpera. To všetko len niekoľko hodín po tom, čo sa dostal do nemilosti austrálskych Turkov za jeho kontroverzné video s politickým podtónom, na ktorom skandoval protiturecké heslá. "Lleyton si zaslúžil vyhrať. V dôležitých momentoch zahral lepšie ako ja," uzavrel svoj monológ a tiež účasť na tohtoročnom Grandslame Ázie a Pacifiku jeho finalista z roku 2006.


Súvisiace články