Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Zápas Prešova s Dinamom Bukurešť v Európskej lige je ohrozený

Zľava Tomáš Bogár zo Šale a Pedro Pacheco z Prešova. (Autor: TASR)
Ján Leško|12. nov 2020 o 13:51

Tatran žiadal výnimku, Dinamo odloženie.

PREŠOV. Slovenský hádzanársky šampión Tatran Prešov sa chystá na pokračovanie v Európskej lige.

Generálny manažér klubu Miroslav Benický však informoval, že zápas tretieho kola EL Tatran Prešov – Dinamo Bukurešť, plánovaný na 17. novembra je ohrozený.

Hrozba karantény i zhoršenie situácie

„Problémom je, že Rumunsko nie je na zozname menej rizikových krajín, čo by znamenalo, že výprava Dinama by po príchode na Slovensko musela ísť do povinnej desaťdňovej karantény," mienil M. Benický.

Tatran je aktuálne jediným zástupcom Slovenska v medzinárodných klubových súťažiach, takže pre klub je to neradostná správa.

„Myslíme si však, že pri splnení všetkých podmienok, vrátane testovania PCR testmi a prevencie, tento zápas by sa v TATRAN handball arene predsa len v plánovanom termíne mohol odohrať,“ dodal.

Klub sa obrátil na sekciu športu Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR so žiadosťou o udelenie výnimky.

Aktuálne tieto vyjadrenia generálny manažér Tatrana rozšíril o ďalšiu informáciu.

„Situácia nielen s príchodom rumunského majstra na Slovensko, ale aj v samotnom klube sa v súvislosti s koronavírusom zhoršila. Dinamo Bukurešť preto požiadalo Európsku hádzanársku federáciu o odloženie zápasu v Prešove. Je to teda všetko komplikované. S Dinamom i EHF sme permanentnej komunikácii a čakáme na konečné rozhodnutie Európskej hádzanárskej federácie, či sa zápas EL 17. novembra v THA uskutoční.“

Dominovali, no chybám sa nevyhli

V stredu Tatran ukončil štyridsaťdva dní trvajúci pôst bez zápasu v najvyššej súťaži.

V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy obhajca majstrovského titulu zvíťazil na ihrisku HKM Šaľa 34:24.

Na lavičke už aj s trénerom Slavkom Golužom, ktorému skončila desaťdňová povinná domáca karanténa, hostia potvrdili rolu jasného favorita.

Prešov je tak s plným bodovým ziskom na čele aktuálnej extraligovej tabuľky.

Hoci na palubovke dominoval Tatran, predsa len sa nevyhol slabším chvíľam. V prvom polčase po technických chybách umožnil domácim znížiť na rozdiel dvoch gólov. Hostia však zakrátko zabrali a gólovo domácim znova odskočili.

„Dôležité bolo, že sme konečne hrali súťažný zápas. Chceli sme tiež, aby sa nám nik nezranil, no už na začiatku zápasu mal problémy s kolenom Pacheco a na konci nepríjemný zásah do kolena schytal Linhares. Nuž a Hernández mal problémy s členkom. V zápase sme sa dopustili viacerých chýb, aké by si také mužstvo ako Tatran nemalo dovoliť. Aj keď bolo vidno, že mužstvo je trochu unavené a hlavy hráčov nefungovali v určitých fázach hry ako mali, stávať by sa predsa len nemali,“ uviedol tréner Prešova S. Goluža.

Čupryna a Fižuleto do hry nezasiahli

Prešov nenastúpil proti Šali v optimálnom zložení.

V jeho zostave sa neobjavil brankár Igor Čupryna ani hráč spojkového radu Lucijan Fižuleto.

„Obom síce skončila povinná domáca izolácia, no mimo tréningového diania boli obaja po dvoch karanténach dvadsať dní. Nemalo žiadny zmysel ísť do rizika a zaradiť oboch do zostavy v podstate bez akéhokoľvek tréningu s tímom,“ dôvodil absenciu hráčov základného kádra generálny manažér klubu Miroslav Benický.

„Nič ani v ich prípadoch nechceme unáhliť, riskovať po dlhšej nečinnosti nejaké prípadné zranenie. V najbližších dňoch sa obaja zapoja do tréningového procesu s mužstvom, samozrejme, postupnými krokmi.“

Fakty

HKM Šaľa – Tatran Prešov 24:34 (13:19)

Najviac gólov za HKM: Polák 8/3, Michniewicz, Magdolen, Petro po 3.

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Vaško – Rábek 4/1, Santos 3, Pacheco 4, Fech, Linhares 5. Krok, Rečičár 1, Hozman 2, Michalka 12, Grzentič 2, Hernández 7, Jaballah 4, Carapkin.

Pokutové hody: 5/3 – 1/1. Vylúčení: 1:2. Rozhodovali: Mandák a Rudinský.

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články