Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Zápas Nadala s Kendrickom už pod zatiahnutou strechou

SITA|Publikované 16. jan 2007 o 05:57

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Už druhý hrací deň na Australian Open v Melbourne dostal prívlastok tropický. Teplota tesne nad povrchom kurtov dosiahla takmer 40 °C, čo znamená, že organizátori využili ...

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Už druhý hrací deň na Australian Open v Melbourne dostal prívlastok tropický. Teplota tesne nad povrchom kurtov dosiahla takmer 40 °C, čo znamená, že organizátori využili pravidlo o zatiahnutí strechy nad dvoma najväčšími dvorcami - Arénou Roda Lavera a Vodafone Arénou. Stretnutie 1. kola dvojhry mužov medzi Španielom Rafaelom Nadalom a Američanom Robertom Kendrickom už odohrali v halových klimatizovaných podmienkach. Začiatok zápasov na ostatných kurtoch bez zaťahovacej strechy posunuli z preventívnych dôvodov o hodinu neskôr.

Na úmornú horúčavu doplatil ako prvý Belgičan Christophe Rochus, ktorý musel skrečovať súboj 1. kola Francúzovi Sébastienovi Grosjeanovi za stavu 2:6 a 1:4 pre problémy s dýchaním. Veľké teplo takmer prekazilo turnajové plány najvyššie nasadenej Ruske Marii Šarapovovej. V zápase s francúzskou outsiderkou Camille Pinovou viedla v treťom sete už 5:0, no napokon sa dehydrovaná triasla o víťazstvo, ktoré dosiahla až po šestnástich gemoch /9:7/. Turnajová jednotka v duchu pravidiel využila možnosť použiť na osvieženie vrecúško s ľadom, ktoré si dávala okolo krku. Pomohla jej aj 10-minútová prestávka po druhom sete, po ktorej získala päť hier v rade. Súboj Šarapovová - Pinová museli odohrať celý pod holým nebom. Podľa pravidiel totiž nemôžu zatvoriť strechu počas rozbehnutého zápasu, len v prestávke medzi dvoma duelmi.