Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Zápas Dolgopolova s Monteirom sprevádzajú podozrenia

Alexander Dolgopolov. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 21. aug 2017 o 13:58

Duel sprevádzali neprirodzené úkazy na stávkovom trhu.

WINSTON-SALEM. Nedeľňajší zápas pôvodne preferovaného ukrajinského tenistu Alexandra Dolgopolova s Brazílčanom Thiagom Monteirom v 1. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Winston-Salem Open na tvrdom povrchu v americkom Winstone-Saleme v Severnej Karolíne sprevádzali neprirodzené úkazy na stávkovom trhu.

Vyvstali z nich podozrenia na nekalú činnosť.

Upozornil na to napríklad web Tenisový svet.

Dolgopolov spočiatku bol pomerne jasným favoritom s kurzom 1,37, ale približne dve hodiny pred začiatkom stretnutia stúpol na 1,67 a neskôr dokonca na 3,15.

Napokon prehral dvakrát 3:6 a spomenutý záujem tipujúcich o Monteira výrazne naznačuje, že v pozadí mohli byť hazardéri s internou informáciou o výsledku Ukrajinca už v predstihu.

Dolgopolov v prvom sete získal iba štyri fiftíny na returne a do konca duelu si nevypracoval ani jeden brejkbal, čo sa mu za sezóny 2016 a 2017 predtým stalo iba dva razy - zhodne proti legendárnemu Švajčiarovi Rogerovi Federerovi, podotkol Tenisový svet.

Naopak, Monteiro premiérovo v kariére na "harde" na takejto úrovni nečelil žiadnemu brejkbalu. V siedmich predchádzajúcich súbojoch tohto typu prišiel o servis dovedna 31-krát.

Dolgopolov figuruje na 63. priečke v singlovom renkingu k 21. augustu, Monteirovi patrí 114. miesto.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.