Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Zápas ako na hojdačke napokon pre domácich

Sportnet|Publikované 5. dec 2005 o 00:00

Svit - Keď po prvej desaťminútovke svietil na ukazovateli skóre stav 16:8 pre domácich, nič nenasvedčovalo tomu, že diváci vo Svite budú svedkami

dramatického finišu. Hostia z Komárna sa od druhej štvrtiny nebojácne pustili do svojho súpera a už do prestávky stiahli náskok Svitu na rozdiel jediného bodu. V tretej štvrtine dokonca viedli o sedem bodov, aby napokon zápas prehrali o osem.

"Začali sme dobre a po tom, ako sme si rýchlo vytvorili už v prvej štvrtine osembodový náskok, zdalo sa, že to bude jednoznačný zápas. Všetky akcie sme sa však snažili zakončovať spod koša a streľba z poľa nám vôbec nešla. Súper to využil a už v druhej štvrtine sa na nás dotiahol," uviedol rozohrávač Chemosvitu Svit Peter Jankovič. Do druhého polčasu nastúpili hostitelia s úmyslom opäť sa dostať čo najskôr do vedenia, opak bol však pravdou.

"Druhý polčas sme začali veľmi zle a hostia išli až do sedembodového vedenia. Vtedy to s nami nevyzeralo vôbec dobre. Našťastie sme zabojovali a veľkou vôľou po víťazstve sme sa dokázali dostať späť do hry," pripomenul P. Jankovič, ktorý v druhom polčase strhol svojich spoluhráčov a aj zásluhou jeho presnej ruky sa Sviťania bodovo opäť dotiahli.

"Veľmi dôležitá bola trojka Jura Suju, po ktorej sme pridali ďalší kôš a stiahli náskok Komárna na dva body," zdôraznil stredný rozohrávač, ktorý tromi presnými trojkami v druhom polčase naklonil misky váh zase na stranu hostiteľov.

"Som rád, že mi to padlo. Možno to vyzerá, že som zobral zodpovednosť na seba, ale celkom tak to nebolo. Aj v prvom polčase som sa snažil zakončovať, ale nepadalo mi to. Našťastie po obrátke sa to výrazne zlepšilo," uviedol P. Jankovič, ktorému spoluhráči v šatni nepovedia inak ako "Janko." Odchovanca košického basketbalu Komárno ničím neprekvapilo.

"Hostia mali nôž na krku, ale aj my sme po posledných prehrách potrebovali vyhrať. Komárno nemá zlé družstvo, ale v závere to jeho hráči brali príliš na seba. Rozhodujúce bolo, že sme veľmi chceli vyhrať a víťazstvo sme napokon vydreli. Takéto sa cenia najviac," uzavrel P. Jankovič.

Súvisiace články