Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

ZAOSTRENÉ

Sportnet|Publikované 22. dec 2005 o 23:00

Sviťanom nestačil ani bravúrny výkon YoungaRichard HUDEČEKSvit - Ani bravúrny výkon novej akvizície z Ameriky, 28-ročného rozohrávača Dextera

Sviťanom nestačil ani bravúrny výkon Younga

Richard HUDEČEK

Svit - Ani bravúrny výkon novej akvizície z Ameriky, 28-ročného rozohrávača Dextera Younga nestačil basketbalistom Chemosvitu Svit na to, aby vyhrali v dohrávanom stretnutí 13. kola extraligy na palubovke Interu Bratislava. Podtatranci prehrali o 17 bodov (101:84) predovšetkým preto, lebo vyhoreli v obrane.

"Už z výsledku je vidieť, že sme v tomto stretnutí nebránili tak, ako by sme mali. Priebehom bol tento zápas podobný tomu prvému zo štvrťfinále Slovenského pohára. Tento súboj sme prehrali predovšetkým pod košom. Dovolili sme Interu doskakovať lopty pod oboma košmi a hrať na opakované útoky, povedal nám tréner Sviťanov Miloš Pažický. Domáci sa dostali už v prvej desaťminútovke do mierneho náskoku a ten si potom až do konca udržiavali.

"V prvej štvrtine sme mali veľa čistých streleckých pozícií, ktoré sme však pozahadzovali. V obrane to bolo z našej strany ozaj veľmi slabučké a len v záverečnej desaťminútovke sme v nej zabrali, zdôraznil kormidelník, ktorého sme požiadali o zhodnotenie výkonu novej akvizície z USA. Dexter nasúkal domácemu družstvu 29 bodov. Sypalo mu to predovšetkým spoza trojkového oblúka. Šiestimi úspešnými trojkami potvrdil, že má skvelú ruku.

"Dosiahnutý počet bodov ma až tak extra nezaujíma, skôr predvedený výkon na ihrisku a ten bol zo strany Dextra ozaj výborný. Splnil očakávania a nádej, ktorú som do neho vkladal. Má vynikajúci prehľad v hre a presnú, výbornú prihrávku. Svojou rýchlosťou sa dokázal dostať do výhodných streleckých pozícií a tie vytváral aj pre svojich spoluhráčov. Žiaľ, tí ich nepremieňali. Zodpovednosť vzal na seba a strelecké pozície premieňal, analyzoval M. Pažický. Dvojica Američanov (Young a Forth) zaznamenali takmer 60 percent bodov celého družstva (49 z 84). Aj z toho je vidieť, že Sviťania zlyhali v kolektívnom prejave.

"Čo sa týka Craiga Fortha, v útoku hral dobre, ale v obrane zaostal za očakávaním. Svoj mikrosúboj s Mičudom, ktorý dal 30 bodov, prehral. Celkovo nášmu družstvu chýbala vyššia koncentrácia, nasadenie i srdce, pripomenul M. Pažický, podľa ktorého využijú Sviťania prestávku na oddych i vylepšenie súhry celého družstva s novou posilou z Ameriky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.