Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

ZAOSTRENÉ

Sportnet|Publikované 27. dec 2005 o 23:00

Jubilejné víťazstvo Kežmarčanov sa nerodilo ľahkoRichard HUDEČEKKežmarok - S famóznou bilanciou desať zápasov - desať víťazstiev ukončili tento

Jubilejné víťazstvo Kežmarčanov sa nerodilo ľahko

Richard HUDEČEK

Kežmarok - S famóznou bilanciou desať zápasov - desať víťazstiev ukončili tento kalendárny rok kežmarskí hokejisti. Ostatný triumf v druhej hokejovej lige východ zaknihovali Kežmarčania v Michalovciach, kde vyhrali 6:4. Ich jubilejné víťazstvo sa však vôbec nerodilo ľahko, veď ešte tri minúty pred koncom bol stav nerozhodný 4:4.

"Začiatok zápasu bol veľmi ťažký a pre ďalší vývoj i veľmi dôležitý. Mali sme veľa vylúčených hráčov, ale dokázali sme sa ubrániť presilovkám súpera a ujať sa v prvej časti hry vedenia, uviedol tréner Kežmarku Dušan Hudák. Jeho zverenci boli neustále vo vedení, ale hostitelia dokázali vždy odpovedať. Pre nich nepriaznivý stav vyrovnali z 1:3 na 3:3 a následne i na 4:4. Až presný zásah Poláčka necelé tri minúty pred koncom z presilovej hry naklonil misku váh na stranu Kežmarčanov.

"Odpor domácich sme zlomili až v samom závere, keď sa nám podarilo zaznamenať piaty a šiesty gól. Najmä prvý útok Michaloviec bol veľmi nebezpečný a kvalitný, lebo v ňom hrajú hokejisti z prvoligového Trebišova a Humenného. V obrane nám výraznou mierou pomohol Pavol Gurčík, ktorý hráva v seniorskom extraligovom Poprade, pripomenul D. Hudák. Kormidelníka sme sa opýtali, či už niekedy zažil niečo podobné, že by mužstvo malo bilanciu desať duelov - desať víťazstiev.

"Naposledy som niečo podobné zažil ešte u žiakov, u seniorov nie a v Kežmarku už vôbec. Najbližší zápas odohrajú Kežmarčania až 8. januára, keď na domácom ľade privítajú Detvu, ktorá má na svojom konte doposiaľ len jednu prehru, s Kežmarkom. Po skončení základnej časti jej však zrejme pribudne ďalšia - kontumačná s Ružomberkom.

"Väčšina hráčov je pracovne zaneprázdnených, voľno majú v týchto dňoch len tí, ktorí chodia do školy. Tréningy prebiehajú v nezmenenej podobe, doplnil D. Hudák.

Vitálny svet odmenou

Zaujímalo nás, či vedenie klubu nepripravilo pre mužstvo nejakú špeciálnu odmenu za doterajšie výborné výsledky.

"Po siedmom kole bolo celé mužstvo za odmenu vo vitálnom svete v popradskom AquaCity. Možno budú aj nejaké prémie, ale o tom je teraz ešte priskoro hovoriť. Záležať to bude od toho, ako sa nám bude dariť ďalej, poznamenal D. Hudák. (riso)

Michalovce - Kežmarok 4:6 (1:2, 1:1, 2:3), góly Kežmarku: Duda 2, Drozd, Valigura, Soják, Poláček.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.