Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zaokrúhli Vyšné Opátske unikátnu sériu?

Oprávnená radosť hráčov V. Opátskeho. Vo Vranove odohrali už 29. zápas bez prehry. (Autor: fb FK V. Opátske)
Daniel Dedina|Publikované 9. sep 2016 o 22:00

V stretnutí s Trebišovom môžu dosiahnuť tridsiaty zápas bez prehry.

VYŠNÉ OPÁTSKE. Jeden výrazný míľnik už futbalisti Vyšného Opátskeho dosiahli bez boja.

V utorok totiž uplynul presne rok odvtedy, čo naposledy v tretej lige vyšli bodovo naprázdno.

V zajtrajšom stretnutí s Trebišovom, ktorý je nielen ťahákom aktuálneho kola, ale i celej prvej polovice súťaže, môžu dosiahnuť jubilejný tridsiaty zápas bez prehry.

V praxi teda ide o  celý jeden súťažný ročník.

SNINA – V. HOREŠ

Hrá sa: dnes o 10.30 hod.
Náš pohľad: Program 8. kola otvorí duel trápiacich sa celkov. Viac pozitívneho zatiaľ odznelo na adresu hostí, ale v rozhodujúcom, bodovom kritériu sú v tabuľke len o jednu priečku nad svojím súperom, pričom nižšie sú už len Pušovce. Snina stále čaká na úvodné víťazstvo v tejto sezóne a je otázne, či jej šnúra nebude pokračovať i naďalej.
 

SVIT – SVIDNÍK

Hrá sa: dnes o 15.30 hod.
Náš pohľad: Kto by ešte prednedávnom v stretnutí týchto dvoch tímov favorizoval domácich? Ale pozor, Svidník rozhodne netreba odpisovať, vonku sa mu zatiaľ darí viac ako doma, z ihrísk súperov si z doterajších štyroch zápasov priviezol už sedem bodov. Navyše, efektivita Svitu v niektorých zápasoch prekvapila možno i ich samotných. Napriek tomu si myslíme, že spod Tatier sa body odvážať nebudú. Možno maximálne jeden.
 

PLAVNICA – SABINOV

Hrá sa: dnes o 15.30 hod.
Náš pohľad: Kým dve sezóny dozadu platilo v súbojoch Plavnice so Sabinovom pravidlo môj dom – môj hrad, v uplynulom ročníku to bolo presne naopak, doma nebol nikto prorokom. Zakaždým sa tieto celky stretli už v úvodnom kole, teraz prichádza vzájomná konfrontácia na rad „až“ v ôsmom. Aktuálna výsledková bilancia je úplne rozdielna, kým Plavnica čaká na víťazstvo od prvého kola, Sabinov ťahá trojzápasovú víťaznú šnúru. Nastal čas na remízu, prvú po takmer troch rokoch?

PREŠOV – GIRALTOVCE

Hrá sa: zajtra o 10.30 hod.
Náš pohľad: Giraltovce šliapu ako hodinky a atakujú čelo tabuľky. Mužstvo, ktoré v nejednej sezóne strelilo pätnásť či dokonca menej gólov za celú jeseň má tento počet presných zásahov na svojom konte už po siedmich odohraných zápasoch. Prešovčania síce mali niekoľko zádrhov, ale aj oni vedia byť nadmieru produktívni. Šance si navyše vytvárajú zväčša vlastnou aktivitou. Či so záplavou gólov alebo nie, môže to byť dobrý zápas.

PUŠOVCE – V. REVIŠTIA

Hrá sa: zajtra o 15.30 hod.
Náš pohľad: Po stretnutiach Pušoviec zvykne z kabíny súpera odznieť veta o tom, že taký zápas mužstvo potrebovalo a že sa chcú vysokým víťazstvom správne naladiť do ďalších kôl. Doposiaľ to totiž zakaždým bolo len o výške skóre. Naposledy Pušovčania zaznamenali v Bardejovskej Novej Vsi čestný zásah, ktorý bol pre nich úvodným gólom v rozbehnutej sezóne. Dokážu potešiť aspoň týmto spôsobom aj priaznivcov na vlastnom štadióne?

V. OPÁTSKE – TREBIŠOV

Hrá sa: zajtra o 15.30 hod.
Náš pohľad: Doterajší priebeh súťaže ukázal, že práve tieto dva tímy by mali patriť k tomu absolútne najlepšiemu, čo najvyššia regionálna súťaž na východe Slovenska ponúkne. Zaujímavosťou je, že Vyšnému Opátskemu i Trebišovu pripravili do tejto chvíle jedinú bodovú stratu hráči prešovskej juniorky. Pred vzájomným súbojom je jasné, že po ňom to už minimálne pre jedného nebude jediná strata. Bude to naozaj len jeden, alebo obaja, čo by znamenalo remízu?

STROPKOV – VRANOV n/T

Hrá sa: zajtra o 15.30 hod.
Náš pohľad: Stropkov aj Vranov sa pohybujú v závetrí tabuľky. Obaja by si to radi namierili vyššie, najmä v prípade hostí určite nevládne so súčasným postavením spokojnosť. Stropkov inkasoval do tejto chvíle doma len raz, v nadstavenom čase so Sninou, ale teraz jeho obranu čaká s veľkou pravdepodobnosťou vážnejší test. Vranov vo všetkých troch dueloch vonku skóroval a ak sa mu to podarí aj štvrtýkrát, na nedlhú cestu domov by si do autobusu mohol pribaliť i bodový vankúšik.

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.