Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Žampovci vždy boli a sú hrdí Slováci, hovorí prezident Kiska

Adam Žampa spoločne so svojim otcom a bratom spôsobili rozruch v otázke financovania slovenského športu. Napriek hrozbe odchodu do inej krajiny zostávajú reprezentovať Slovensko. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 30. mar 2015 o 13:43

Prezident Slovenskej republiky je rád, že Adam a Andreas Žampovci ostávajú slovenskými reprezentantmi.

DEMÄNOVSKÁ DOLINA. Prezident SR Andrej Kiska privítal s radosťou správu, že lyžiari Adam a Andreas Žampovci budú naďalej reprezentovať Slovensko.

V uplynulých dňoch nastal spor medzi Slovenskou lyžiarskou asociáciou (SLA) a oboma zjazdármi. Týkal sa finančného zabezpečenia športovcov.

Rodina Žampovcov informovala o možnosti zmeny reprezentačného dresu zo slovenského na ruský.

"Žampovcov poznám doslova odmalička. Adam lyžoval s mojimi deťmi v jednom oddiele. Viem, že vždy boli a sú hrdí Slováci," prezradil Kiska.

"Som preto rád, že to tak ostáva a naďalej budú slovenskými reprezentantmi. Oceňujem aj prístup premiéra a ministra školstva, že sa zaoberali touto problematikou. Treba rýchlo spraviť poriadok vo financovaní nášho športu."

Financovanie športu musí byť podľa neho jasné a transparentné. "Aby sme dokázali podporiť masový šport, ale aj tých, ktorí investovali veľmi veľa vlastných peňazí, času, úsilia a potom sa z nich stali úspešní reprezentanti," prízvukoval.

"Nemám kompetenciu navrhovať rozpočet či hovoriť do financovania rezortov. Určite sa však pri najbližšom stretnutí s ministrom školstva budem pýtať na tieto témy," priznal.

"Lyžovanie je veľmi drahý šport, preto vítam i spoluprácu so zahraničnými federáciami. Ak vytvoria nášmu športovcovi prospešné podmienky a naďalej bude reprezentovať Slovensko, je to len dobrý model."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články