Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Žampa stráca body. Vždy ide naplno, aj preto padá

Adam Žampa na trati. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 9. jan 2015 o 08:42

Slovenský lyžiar Adam Žampa získal v tejto sezóne vo Svetovom pohári zatiaľ len dvanásť bodov.

BRATISLAVA. Slalomári majú za sebou úvodné štyri podujatia Svetového pohára a Slovák Adam Žampa v nich bodoval jediný raz. Pred Vianocami v talianskej Madonne di Campiglio skončil devätnásty a bral 12 bodov.

Na Troch kráľov v Záhrebe mal 24-ročný Tatranec na dosah ďalšie body, ale pád niekoľko bránok pred cieľom ho o ne obral. Aj v polovici novembra vo fínskom Levi sa chybou v druhom kole pripravil o body, hoci po prvom kole bol desiaty.

"Veľmi som to v závere pustil. Mal som priveľkú rýchlosť, ušli mi lyže spod zadku a spadol som,“ opísal Žampa moment, ktorý ho pripravil o najlepšie umiestnenie v sezóne. "Aj otca to mrzelo, ale nie je to koniec sezóny. Povedal, že je to škola, treba to hodiť za hlavu a pozerať sa dopredu,“ dodal slovenský lyžiar.

V prvej časti sezóny sa od neho očakával výraznejší prienik do špičky a viac bodovaných umiestnení vo Svetovom pohári. "Dávam do každej jazdy všetko a idem vždy naplno, vo Svetovom pohári sa ani inak jazdiť nemôže. Aj o tom je šport, že spadnete a nedarí sa podľa predstáv,“ reagoval Žampa.

Najbližšie ho čaká už počas víkendu Svetový pohár vo švajčiarskom Adelbodene, kde sa predstaví v obrovskom slalome aj slalome. Vlani skončil v slalome v tradičnom alpskom stredisku na 22. mieste. "Adelboden mám veľmi rád. Je to tam náročné a strmé. Verím, že podmienky budú super a niečo sa mi podarí,“ zaželal si Žampa.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.