Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zamestnanie V. Sabolovi „zamklo“ hokejku

Vladimír Sabol S hokejom zrejme definitívne skončil. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 7. nov 2013 o 00:00

Víťazný zápas proti slovenskej osemnástke v 3. kole I. hokejovej ligy bol pravdepodobne posledným v bohatej kariére Prešovčana Vladimíra Sabola.

Ešte pred začiatkom ročníka nepredpokladal, že sa jeho odchod zo scény udeje tak nečakane rýchlo. Vzhľadom na vek – 32 rokov – by ešte mohol pokračovať niekoľko sezón, ale zavážili iné okolnosti. Po rozhodnutí v rodinke, že zostane na Slovensku a nepoberie sa znovu do Francúzska, sa obzeral po zamestnaní. Nádejal sa, že túto sezónu ešte dokončí a potom ľad definitívne opustí. Situácia sa však vyvinula inak a tak musel za pochodu meniť plány.

PREŠOV. Ponuka, ktorá sa naskytla, mu neumožnila otáľať. Preto usúdil, že musí uprednostniť iba prácu na úkor športu.

„Nedalo sa to skĺbiť. Nepredpokladám, že pokiaľ zostanem v tomto zamestnaní, by sa to v budúcnosti zmenilo a k hokeju by som sa vrátil,“ poznamenal donedávna skúsený obranca.

Jeho absencia značne narušila zámery trénera Branislava Kohutiara, ktorý sa na služby ostrieľaného jednotlivca spoliehal. Jeho nečakaná absencia tiež narušila homogénnosť zadných radov a prispela k tomu, že kolektív HC 07 sa pomalšie rozbiehal v novom ročníku.

Počas štrnástich rokov (prvú profesionálnu zmluvu podpísal ako osemnásťročný) medzi seniormi prežil toho medzi mantinelmi naozaj dosť. Pravdaže, najbližšie mal k prešovským farbám (na Slovensku ešte hral krátko v Bardejove), ktorých je odchovancom a kde strávil niekoľko sezón.

Po športovej i ľudskej stránke veľa získal vo francúzskych tímoch. V krajine galského kohúta strávil totiž sedem rokov v troch kluboch.

„K obdobiu v Tours sa viažu aj moje najkrajšie spomienky. Podarilo sa nám postúpiť až do najvyššej súťaže, vládla tam pohoda a eufória, všetko klapalo.“ Pokiaľ ide o prešovskú éru, tak mu imponovalo obdobie v začiatkoch, keď sa tím vedený trénerom Vladimírom Šandrikom pohyboval v popredí pelotónu.

S trénermi nemal problémy

Pravdaže, v tomto odvetví nie sú výnimočné ani dlhšie prestávky zavinené zdravotnými problémami hráčov. I V. Sabol mal niekoľko prestojov, kvôli zraneniam ramien a operáciám niektoré sezóny nedokončil a práve tieto úseky by zo svojej kariéry najradšej vygumoval.

„Tri razy som bol pod skalpelom a dokopy to spôsobilo aj viac než polročnú absenciu,“ prezradil už bývalý borec, ktorý preskákal všeličo. Mrzí ho, že si nezahral slovenskú extraligu.

„Určite to bolo ovplyvnené zraneniami v mladšom veku,“ prezradil a na otázku, s ktorými spoluhráčmi sa cítil najlepšie, dodal: „Bolo to vo Francúzsku, kde som strávil nepretržite dlhšie obdobie s rovnakými chlapcami, kým na Slovensku som sa tak dlho nezdržal.“

Prešiel rukami mnohých trénerov, každý ho v niečom obohatil. „Nemal som so žiadnym z nich nejaké problémy.“

Hoci po odchode zo šatne nemá čas na sledovanie zápasov svojich donedávna spoluhráčov z tribúny, predsa im drukuje naďalej.

„Som rád, že začali konečne vyhrávať a želám im, aby v tabuľke išli stále vyššie. A verím, že postupne sa na štadión dostane v hojnejšom počte i divák, hoci dôvera publika sa získava najťažšie,“ dodal Vladimír Sabol.

Súvisiace články