Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Zalužice si zgustli na Sečovciach, vyhrali dvojciferne

Albín Krišo Sečovciam nastrieľal štyri góly. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 15. máj 2014 o 00:00

Súpera zdolali 12:0, mohli mu streliť aj viac gólov. Po štyri presné zásahy zaznamenali skúsení Krišo s Apiarom.ZALUŽICE. V prebiehajúcom ročníku šiestej ligy skupiny zemplínskej sa doposiaľ zrodili dva dvojciferné výsledky. A v oboch majú prsty futbalisti OŠK Zalužice.

Kým v jeseni na pôde Čičaroviec prehrali 0:10, tentoraz počas posledného víkendu sa z vysokého víťazstva už tešili oni, keď doma poriadne vyprášili kožuch Sečovciam, ktoré zdolali 12:0.

Nováčik tak potvrdil dobrú formu z ostatných týždňov a natiahol svoju sériu bez prehry už päť stretnutí.

Odovzdaný súper

Gólostroj zalužického celku odštartoval už v tretej minúte Albín Krišo a v polovici úvodného dejstva už bolo 4:0.

Do prestávky pridali zverenci hrajúceho trénera Milana Capika ešte ďalšie dva presné zásahy a s hosťujúcim Slavojom to vyzeralo veľmi zle.

V druhej 45-minútovke skóroval nováčik ešte šesť gólov a dvojciferný výsledok bol na svete.

„A to naše víťazstvo mohlo byť aj vyššie, ale nepremenili sme ešte ďalšie šance. Keď sme už vysoko viedli, tak už každý chcel dať gól. Aj súper v druhom polčase už iba zdržiaval hru a naťahoval čas, dokonca sa jeho hráči začali medzi sebou hádať a niektorí chceli zísť dole z ihriska, aby nedostali debakel,“ uviedol tajomník a stále aj hráč OŠK Miroslav Ľoch.

„Sečovce prišli iba s mladými chlapcami, väčšinou dorastencami. Bol to odovzdaný súper, ani zápas nemal nejakú extra úroveň.“

Cieľom záchrana

Pod jednoznačný triumf Zalužíc sa veľkou mierou podpísali dvaja skúsení hráči Albín Krišo a Marcel Apiar, ktorí strelili po štyri góly, ďalšie dva pridal Jaroslav Timočko, po jednom Lukáš Apiar a Tomáš Janičina.

Miroslav Ľoch si na to, kedy tak vysoko vyhral, nedokázal spomenúť. „V ligovej súťaži som tuším také víťazstvo ešte nezaznamenal, možno ešte keď sme hrali v prvej triede,“ lovil v pamäti skúsený krajný obranca.

Zalužiciam sa v jari zatiaľ darí, prehrali iba v úvodnom súboji na pôde Parchovian, odvtedy päťkrát za sebou nenašli premožiteľa.

„Táto bilancia nás teší, to je samozrejmé. V zime sme mali dobrú prípravu, kľúčoví hráči sú zdraví, zostava sa od prvého jarného duelu takmer nemení. Ale podobnú sériu sme ťahali aj v jeseni, a potom sa nám prestalo dariť. Takže verím, že teraz sa to opakovať nebude.“

Po sérii dobrých výsledkov sa OŠK vyšvihol na deviatu priečku. „Stále je naším cieľom záchrana v súťaži, ešte nám treba získať aspoň tri body, aby sme si ju viac-menej zabezpečili,“ dodal na záver M. Ľoch.

Súvisiace články