Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Zálešák vedie štatistiky AHL, ale do San Jose má zatiaľ dvere zavreté

TASR|2. feb 2004 o 12:02

Cleveland 2. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Miroslav Zálešák v tejto sezóne žiari v nižšej zámorskej súťaži AHL. Na farme tímu San Jose ...

Cleveland 2. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Miroslav Zálešák v tejto sezóne žiari v nižšej zámorskej súťaži AHL. Na farme tímu San Jose Sharks v Clevelande je ústrednou postavou, vedie s 57 bodmi (26+31) produktivitu celej súťaže, ale na vstup do NHL v tomto ročníku stále čaká.

"Je nespochybniteľné, že Miro má všetky ofenzívne predpoklady na to, aby hral pravidelne v NHL. Ale góly a prihrávky nie sú všetko, každý hráč si musí plniť aj povinnosti v obrane a práve tam od Zálešáka očakávame viac," reagoval na otázky o povolaní 24-ročného Skaličana do prvého tímu generálny manažér Sharks Doug Wilson. "Hrať zodpovedne na obe strany je to, čo žiadame od všetkých útočníkov, nielen od Mira. Ak sa zlepší v defenzívnych činnostiach, určite dostane šancu," tvrdí Wilson o slovenskom kanonierovi.

Zálešák mal premiéru v NHL v minulej sezóne, v drese San Jose odohral celkove 10 zápasov s bilanciou jeden gól, dve asistencie a dva mínusové body. Žraloci draftovali bývalého hráča Nitry v roku 1998 zo 104. miesta.

mp

Súvisiace články