Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Zálešák sa dohodol so San Jose na novej zmluve

TASR|9. sep 2004 o 10:46

San Jose 9. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Miroslav Zálešák sa dohodol na novej zmluve s vedením zámorského klubu NHL San Jose Sharks. Výkonný ...

San Jose 9. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Miroslav Zálešák sa dohodol na novej zmluve s vedením zámorského klubu NHL San Jose Sharks. Výkonný viceprezident a generálny manažér klubu Doug Wilson odmietol konkretizovať podmienky kontraktu.

V uplynulej sezóne nastúpil 24-ročný rodák zo Skalice v drese žralokov len v jedinom zápase bez bodového zápisu. Celkovo odohral v NHL 11 zápasov s bilanciou troch bodov za jeden gól a dve asistencie. Premiérový gól strelil pravý krídelník vlani 11. marca do bránky St. Louis hneď pri svojom debute v NHL a dokonca z prvej strely.

Väčšinu uplynulej sezóny strávil v nižšej AHL, kde za Cleveland Barons odohral 70 zápasov a 72 bodmi skončil v tabuľke produktivity celej súťaže na tretej priečke. Výkonmi si vyslúžil aj nomináciu do zápasu hviezd AHL.

Zálešáka si San Jose vybralo už v drafte v roku 1998 zo 4. kola (104. miesto), pred podpisom novej zmluvy bol Slovák v pozícii obmedzeného voľného hráča.

Súvisiace články