Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Žakovce uchmatli v Huncovciach všetky tri body

Sportnet|Publikované 2. nov 2004 o 00:00

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala v nedeľu stretnutiami trinásteho kola.I. TRIEDA rasterSP. TEPLICA KRAVANY 0:4 (0:2)

I. TRIEDA raster

SP. TEPLICA KRAVANY 0:4 (0:2) raster

Na šmykľavom teréne mali od začiatku viac z hry hostia. Po neplodnej úvodnej štvrťhodine udreli v 17. a 20. minúte dvoma rýchlymi gólmi a prakticky rozhodli o osude stretnutia. Od tohto okamihu hrali Kravanci len to, čo potrebovali. Hostitelia sa mohli vrátiť späť do zápasu tesne pred prestávkou, ale nastrelili tyč hosťujúcej brány. Po obrátke to už bola jasná záležitosť hostí. Tepličania herne odpadli, hostia mali jednoznačnú prevahu, čo potvrdili ďalšími dvoma presnými zásahmi a zaslúžene získali povinné tri body.

Góly: Krajč, Lešundák, Ferenc, Kobolka. Pred 80 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Dančo (Kravany).

HÔRKA JÁNOVCE 4:0 (3:0) raster

Úvodná štvrťhodina patrila hosťom, ktorí si vypracovali dve výborné gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nepremenili. Odpoveď domácich futbalistov nenechala na seba dlho čakať a za niekoľko minút bolo 3:0 po nečakanom údere hostiteľov. Jánovčania boli aj v ďalších minútach technickejším kolektívom, ale s koncovkou si v tomto dueli vôbec nepotykali. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostia sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale baníci pridali štvrtú gólovú poistku, po ktorej bolo o víťazovi definitívne rozhodnuté.

Góly: Rákoci 2, Blahovský, Zemjanek. Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Harendarčík (Hôrka).

MLYNČEKY SP. ST. VES 3:1 (1:1) raster

Šláger kola začali lepšie hostia zo Zamaguria, ktorí sa v úvodnej polhodine nasťahovali na polovicu domácich. Tí pôsobili dosť bezradným dojmom a len sporadicky sa dostávali do blízkosti hosťujúceho brankára. V 12. minúte vyšla hosťom rýchla akcia a Kurta otvoril gólový účet stretnutia. Až po tomto momente sa trochu prebrali aj Mlynčeky a ešte do prestávky sa im podarilo peknou krížnou strelou Soľavu vyrovnať. V druhom polčase prebrali iniciatívu na svoje kopačky hostitelia. Zamagurčania už neboli takí nebezpeční a často sa museli brániť šikovným akciám domáceho kolektívu. Ten potvrdil svoju prevahu v 70. a 80. minúte dvoma presnými zásahmi. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa tak nakoniec radovali z plného bodového zisku Mlynčeky.

Góly: Soľava, Pavličko, Adamjak Kurta. Pred 120 divákmi rozhodoval Marton, ŽK: Soľava Kovalčík, L. Velička.

V. LOMNICA SP. BELÁ 3:0 (2:0) raster

Na klzkom teréne sa od začiatku lepšie pohybovali domáci. Hralo sa s množstvom nepresností na oboch stranách, čo bolo určite zapríčinené aj ťažkým terénom. Hostitelia boli aktívnejší smerom dopredu, čo potvrdili v prvom polčase dvoma gólmi. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Beľania postupne odchádzali kondične a mladíci z Veľkej Lomnice mali navrch vo všetkých herných činnostiach. Svoju hernú prevahu potvrdili hostitelia tretím presným zásahom, ktorým prikrášlili svoje plne zaslúžené víťazstvo.

Góly: Rigo, Babiáš, Bojňanský. Pred 70 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Bojňanský Novoroľník, Tomas, Obušek, M. Varga.

HUNCOVCE ŽAKOVCE 1:2 (1:1) raster

V Huncovciach začali prekvapujúco aktívnejšie hostia zo Žakoviec, čo potvrdili vedúcim presným zásahom. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať, ale podarilo sa im to až P. Cehuľom z pokutového kopu. Útoky sa striedali na oboch stranách, pričom hostia boli o niečo nebezpečnejší pri svojich streleckých pokusoch. Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom však mali miernu prevahu hostia zo Žakoviec. Po niekoľkých nevyužitých šanciach sa predsa len dočkali vedúceho gólu a domáci znervózneli. V závere sa hostitelia snažili aspoň vyrovnať, ale ich tlak bol neplodný, a tak sa z troch bodov nečakane radovali hostia.

Góly: P. Cehuľa (z 11 m) Gedra, Novák. Pred 100 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Beck, Kifer Kováč, E. Mirga, Tomčák, Jankura.

LUČIVNÁ TOPOREC 3:0 (0:0) raster

Prvý polčas začali lepšie hostia. Domácim viazla súhra a na ihrisku pôsobili rozháraným dojmom. Úvodný tlak Toporca však hosťom gól nepriniesol a hra sa postupne vyrovnala. V druhom polčase sa karta obrátila a navrch začali mať domáci. Podarilo sa im zaznamenať dva rýchle góly, ktorými dokonale zaskočili svojho súpera. Ten sa už nezmohol na žiadnu odpoveď a domáci boli pri chuti, čo potvrdili tretím gólom. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa tak zrodil zaslúžený triumf Lučivnej.

Góly: Šteco, Koch, Nemčko. Pred 100 divákmi rozhodoval Minďaš, ŽK: Habiňák (Toporec).

SP. ŠTVRTOK STRÁŽE 4:1 (3:1) raster

Domáci mali raketový nástup a po piatich minútach vyhrávali trojgólovým rozdielom! Do streleckej listiny sa zapísali Lačný, Oravec i Bajtoš a hostia boli zrelí na uterák. Po tomto momente sa hra vyrovnala a presťahovala medzi šestnástky. Hosťom sa podarilo streliť kontaktný gól do šatne a zdalo sa, že by ešte mohli s výsledkom niečo urobiť. Domáci sa v druhom polčase uspokojili s náskokom, ale hosťom sa potrebný druhý gól už streliť nepodarilo. Naopak, hostitelia gólom z pokutového kopu spečatili svoje víťazstvo.

Góly: Oravec 2 (1 z 11 m), Lačný, Bajtoš Durlák. Pred 120 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Jakubec Olejník, Hlinka, ČK: Dravecký (Stráže).