Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zajtra veľké východniarske derby

Sportnet|Publikované 15. nov 2008 o 00:00

SP. NOVÁ VES. Po dvoch veľmi zaujímavých víťazstvách Spišiakov - najprv doma porazili majstra z Pezinka a potom naplno zabodovali aj na pôde

vicemajstra na Interi sa vo štvrtok iný výsledok ako víťazstvo s Handlovou ani neočakával.

Veľký náskok sa scvrkol

Rozbehnutým Spišiakom vynikajúco vyšla prvá štvrtina, ale aj celý prvý polčas. Po prestávke však prišlo veľké uspokojenie a takmer dvadsaťbodový náskok sa scvrkol. Pri troške šťastia mohli Handlovčania záver poriadne zdramatizovať. "Nechceli sme súpera pred zápasom vôbec podceniť. Prvá štvrtina bola výnimočná, vyšla nám super. Keď sme mali väčší náskok, došlo k prestriedaniu. Aj na začiatku druhého polčasu sme mali náskok, no neviem čím to bolo, že Handlová nás potom trochu zaskočila. Našťastie sme stretnutie dotiahli do víťazného konca," povedal po stretnutí Richard Mišinský.

Zajtra Košice

Netradične v nedeľu sa odohrá veľké východniarske derby Spišská Nová Ves - Košice. Práve z Košíc prestúpil do spišskonovoveského kádra aj Richard Mišinský. "Ani Košice netreba vôbec podceňovať. Už u nich sme sa presvedčili, že majú dobré mužstvo. Oni nemajú čo stratiť a do každého zápasu idú naplno. Treba ubrániť troch-štyroch hráčov, ktorí sú na tom strelecky dobre. Keď budeme hrať ako v prvej štvrtine proti Handlovej, neobávam sa o výsledok. Ešte raz zdôrazňujem, v žiadnom prípade ich netreba podceniť," povedal pred zajtrajším atraktívnym stretnutím bývalý hráč Košíc R. Mišinský.

JOZEF PETRUŠKA

Súvisiace články