Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zajtra odohrajú juniori Farmakolu zápas roka

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Prešov Zápas roka pre hádzanárskych juniorov ŠK Farmakol Tatran Prešov je na programe zajtra v hale na Baštovej ulici so začiatkom od 10. hodiny.

Nielenže v ňom privítajú lídra druholigovej tabuľky, zároveň tiež svojho najväčšieho rivala v boji o postup do vyššej súťaže, no v prvom rade ide o mestské derby, aké doterajšia polstoročná história v meste na Toryse nepamätá. Na palubovke Farmakolu sa predstavia hráči najmladšieho klubu na Slovensku, Tatran 1952 Prešov. "Zároveň však isto najskúsenejšieho, veď jeho dres obliekajú štyria federálni majstri," hovorí pred dôležitým duelom tréner domácich Vladimír Čanda. Ďalej dodáva: "Navzájom sa poznáme, nemáme sa čím prekvapiť, rozhodne momentálna forma, ako aj v neposlednom rade nasadenie a bojovnosť. Na strane súpera sú skúsenosti, na našej možno o čosi viac fyzická prevaha. Dúfam, že sa nám bude dariť premieňať šance, a že práve tie sa nám nestanú osudnými. Dôležité budú dva body, čiže poteší ma aj to najchudobnejšie víťazstvo".

Na záver dodajme, že obaja rivali sa v tejto sezóne až raz stretli, v 3. kole boli na svojej palubovke úspešnejší hráči Tatrana 1952, keď vyhrali 26:18. Zajtrajšie stretnutie 8. kola rozhoduje dvojica arbitrov Vorreiter, R. Šimko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.