Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zajtra bude exhibícia hviezd NHL

Sportnet|9. júl 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Areál TJ Slávia Právnik v bratislavskej Petržalke bude zajtra dejiskom 1. ročníka tenisového turnaja hokejistov hrajúcich v zahraničí pod názvom NHL Tenis Trophy. Podujatie, nad ktorým záštitu preberá Slovenský zväz telesne postihnutých ...

BRATISLAVA - Areál TJ Slávia Právnik v bratislavskej Petržalke bude zajtra dejiskom 1. ročníka tenisového turnaja hokejistov hrajúcich v zahraničí pod názvom NHL Tenis Trophy. Podujatie, nad ktorým záštitu preberá Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ), by malo byť začiatkom na rozbehnutie celej série charitatívnych akcií za účasti špičkových športovcov z celého Slovenska.

"Môžu sa tešiť na známe hokejové mená Gáborík, bratia Pavlikovskí, Handzuš, Országh, pravdepodobne príde aj Marián Hossa. Svoju účasť aspoň na autogramiáde prisľúbila Henrieta Nagyová," povedala jedna z hlavných organizátorov turnaja Monika Kozelová.

Na antuke TJ Slávia Právnik sa určite objavia aj Ladislav Nagy, Radoslav Suchý, Ľubomír Sekeráš, Jaroslav Obšut, Ivan Čiernik a Jozef Daňo. Výťažok z podujatia poputuje do pokladnice SZTPŠ ako i na nákup potrebného vybavenia pre bývalého prvoligového futbalistu Tomáša Masaryka. Niekdajší hráč Interu Bratislava, ktorý sa tiež podieľal na usporiadaní NHL Tenis Trophy, ostal po ťažkej havárii pripútaný k vozíku.

Začiatok turnaja je naplánovaný na 10. hodinu, spolu so všetkými sprievodnými akciami (autogramiády, koncerty, súťaže), ktoré sa budú konať hneď pri tenisových kurtoch v blízkosti jazera Draždiak, by sa mal skončiť približne o 18.00. Vstupné bude pre dospelých 100 Sk, pre mládež od 12 do 18 rokov 50 Sk a deti do 12 rokov majú vstup zdarma. (tasr)

Súvisiace články