Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Záhreb dal Popradu lekciu z efektivity a rýchlosti

Sportnet|Publikované 28. okt 2005 o 22:00

Poprad - Ani v druhom stretnutí D-skupiny európskeho pohára v basketbale žien sa nedočkali Popradčanky prvého víťazstva. Po prehre v Miškolci s DKSK

tentoraz nestačili na domácej palubovke na chorvátsky ŽKK Croatia Záhreb. Po vyrovnanej prvej desaťminútovke (18:19) utiekli hosťky svojmu súperovi v druhej štvrtine a po zmene strán svoj náskok ešte zvýšili a zaslúžene vyhrali o dvadsať bodov (60:80).

Domáce hráčky vstupovali do stretnutia s predsavzatím odviesť na palubovke maximum a popasovať sa o čo najlepší výsledok. Ambície však napokon ostali len v kabíne.

"Záhreb nás prevýšil v efektivite zakončenia, v obranných činnostiach i v rýchlosti. Naše dievčatá na súpera nestačili. Akoby boli premotivované a zabudli na ihrisku bežné veci, s ktorými inak nemajú žiadne problémy," povedal nám generálny manažér BK Siemens Poprad Ladislav Hrivko. Nezabrali predovšetkým tie hráčky, od ktorých sa to najviac čakalo.

"Sklamali opory ako Poláková, či Garnerová. Jedine Bieliková (na snímke vpravo v bielom) odohrala svoj dobrý štandard a to bolo málo. Práve od ostrieľanejších hráčok sme čakali, že nás v zápasoch európskeho pohára potiahnú. Z jedného zápasu však nemožno robiť nejaké veľké uzávery," pripomenul L. Hrivko. Záhrebčanky hrali jednoduchý, efektívny basketbal a najmä po rýchlych protiútokoch bodovali.

"Mali dynamický prechod z obrany do útoku s efektívnym zakončením. Naopak, my sme boli pomalí a zahadzovali sme aj z čistých pozícií. Nepresná streľba bola našou veľkou slabinou," zdôraznil L. Hrivko. Zverenkyne trénera Ladislava Štajgera držali krok so svojím súperom len v prvej štvrtine. Akonáhle s ním stratili kontakt, bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté.

"Chýbajú nám skúsenosti a rutina z takýchto náročných stretnutí. Stratili sme veľmi veľa lôpt a chýbalo nám väčšie nasadenie. Napriek tomu sú pre nás tieto súboje veľmi poučné," doplnil L. Hrivko. Po voľnom víkende, keďže v domácej súťaži nasleduje týždňová prestávka, cestujú Popradčanky už v utorok do ruského Orenburgu, kde ich čaká tretie náročné vystúpenie v silnej medzinárodnej konfrontácii.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.