Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Záhreb angažoval dvojicu z NHL Palushaj a Wright

Palushaj (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 15. sep 2014 o 13:46

Palushaj by mal do Záhrebu pricestovať už v utorok.

ZÁHREB. Chorvátsky klub Kontinentálnej hokejovej ligy Medveščak Záhreb angažoval do ofenzívu Jamesa Wrighta a Aarona Palushaja. Obaja v minulosti pôsobili v NHL, Wright v drese Tampy Bay a Winnipegu, Palushaj hrával za Montreal, Colorado a naposledy Carolinu.

Palushaj reprezentoval USA vlani na MS vo Švédsku a Fínsku a získal na nich bronzovú medailu. Do Záhrebu by mal pricestovať v utorok.

"Som presvedčený, že bude jedným z našich najlepších útočníkov. Je to šikovný a veľmi talentovaný hokejista. Do nášho tímu by mal priniesť niečo nové a mal by strieľať góly. Už počas leta sme mali o jeho služby záujem, ale nakoniec sa nám až teraz podarilo uzavrieť s ním kontrakt," povedal na klubovom webe športový riaditeľ Medveščaku Aaron Fox.

Palushaj sa nedokázal v minulej sezóne presadiť v drese Hurricanes a takmer celú ju strávil v AHL v Charlotte.

Wright by sa mal k tímu Medveščaku pripojiť v najbližších dňoch. Kanaďan nastúpil v drese Jets v minulej sezóne na 59 stretnutí, dosiahol v nich dve asistencie.

S Medveščakom Záhreb sa na budúci týždeň dvakrát stretne aj Slovan Bratislava. Prvý súboj je na programe v stredu 24. septembra v Bratislave, odveta o dva dni neskôr v Záhrebe.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.