Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zahrávali sa so šťastenou, až ich vyfackala, no pravda sa i tak ukázala

Sportnet|Publikované 29. sep 2003 o 22:00

Poprad - Po výprasku na Slovane si extraligisti spod Tatier povedali, že to nenechajú len tak a pokúsia sa odčiniť ďalšími výkonmi túto hanbu. Vhod

im prišlo aj to, že uplynulý týždeň sa v utorok nehralo Že svoje odhodlanie mysleli vážne a nehovorili do vetra, o tom svedčia posledné výsledky. Piatkové víťazstvo doma nad Košičanmi ich posmelilo a v nedeľu na martinskom štadióne vybojovali remízu po predĺžení. Strelecky sa práve v týchto stretnutiach uplatnil Lukáš Hvila (na snímke vpravo), ktorý zaznamenal štyri góly (v každom stretnutí po dva). Nebodaj ho k tejto bilancii vyprovokovala nejaká stávka alebo čo bolo podnetom, že sa tak v koncovke rozbehol? "Konečne sa našej formácii začalo dariť," komentoval svojej zásahy tento útočník (na konte má dosiaľ päť gólov, predtým sa presadil proti Nitre), pričom vyzdvihol aj prácu spoluhráčov v trojzáprahu R. Tomasa a Palovčíka, ktorí mu ideálne naservírovali puk do vhodných pozícií.

Na martinskom ľade atypických rozmerov sa Popradčanom v minulosti nie vždy darilo. Naposledy ale mohli pokojne uhrať v Turci aj tri body. Urazili ale šťastenu v prvej dvadsaťminútovke. Síce viedli, no jednogólový náskok nebol dostatočný na to, aby sa súper pred nimi sklonil. "V úvodnej časti sme mali naozaj dosť príležitostí. Keby sme skórovali dva-tri razy, nazdávam sa, že by sme domácich zlomili a bolo by vlastne po zápase." Nestalo sa a obrat prišiel v druhom dejstve. Hostia inkasovali dva razy a zrazu boli na konci hostitelia. "Boli to hlúpe zásahy, ktoré nás vykoľajili. Museli sme potom doťahovať stratu. Povedali sme si, že sa pokúsime ešte niečo docieliť. Aspoň zmierlivý výsledok, ak už nie víťazstvo," zaspomínal Lukáš. Priznal, že aj on mal ešte jednu šancu počas presilovky, ale skákavý puk dobre netrafil. Práve Hvila síce vyrovnal v poslednej tretine na 2:2, ale onedlho Martinčania dosiahli tretí úspech. "Podľa nášho názoru to bol kopnutý puk, ktorý skončil v našej svätyni. Lenže rozhodca ho uznal." Takže v tomto priebehu extraligy už druhý raz vyskočil podobný sporný moment. Predtým slovanisti protestovali proti podobnej situácii v zápase so Žilinou, keď sa nazdávali, že futbalovým spôsobom dal gól Kontšek. "Strážcovia pravidiel nemajú k dispozícii videozáznam, takže ťažké je im prišiť vinu," predostrel pozíciu z nadhľadu popradský hokejista. "My sme našťastie tiež ešte zakontrovali, nuž, pravda sa nakoniec ukázala."

Dve tretiny boli teda v réžii východniarov, jedna vyšla lepšie rivalovi. Dôležité ale bolo, že od začiatku policajti vyvíjali aktivitu, korčuľovali, dobre sa pohybovali. Škoda, že v tempe nevydržali počas celých 60 minút. Menšie poľavenie sa nám vypomstilo a réžiu si osvojili Martinčania." Pretože súťaž sa stále rozbieha, nikto z hráčov nie je úplne spokojný so svojou fazónou. Lukáš pripomenul, že útok, v ktorom účinkuje, si dokáže vytvoriť šance, ale to tam ešte dosiaľ nepadalo podľa predstáv. "Akonáhle sa hráč uplatní v streľbe, hneď to pridá na jeho sebavedomí." Dnes Popradčania privítajú Žilinu, ktorá je rozbehnutá. "Obavy nemáme z rezultátov súpera a jeho postavenia, berieme to ako normálny duel, v ktorom hodláme potešiť divákov," vyjadril zámer Lukáš Hvila.