Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zahradník sa uviedol premiérovým gólom

Sportnet|Publikované 24. sep 2007 o 22:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skPrvý raz v tomto ročníku prvej futbalovej ligy nastúpil od začiatku a prvý raz trafil do súperovej siete. Útočník

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Prvý raz v tomto ročníku prvej futbalovej ligy nastúpil od začiatku a prvý raz trafil do súperovej siete. Útočník 1.FC Tatran Prešov Peter Zahradník bol v minulej sezóne trénerovým "žolíkom". Aj v tejto doteraz len striedal. V zápase s Podbrezovou sa tesne pred koncom polčasu postaral tatrancom o vyrovnanie. Gól "do šatne" postavil zelenobielych ešte pevnejšie na nohy. V druhej časti súpera prevalcovali a jasne vyhrali.

PREŠOV. V závere polčasu sa prešovský hrotový hráč P. Zahradník postaral o dôležitý moment. Líder na vlastnom trávniku prehrával. Kentošov gól z 9. minúty domácich nepodlomil. V ďalšom priebehu mali prevahu i gólové šance na rozdávanie. Chladnú hlavu v koncovke si však zachoval len Zahradník. Minútu pred prestávkou využil zaváhanie protihráča a po Šafrankovom vysunutí krížnou strelou presne zakončil.

Zaslúžený potlesk

Aj za túto akciu si pri odchode z ihriska štvrťhodinu pred koncom vyslúžil potlesk takmer štvortisícového publika štadióna 1.FC Tatran Prešov. "Pocit to bol naozaj úžasný," netajil po zápase strelec prvého prešovského gólu do podbrezovskej siete. "Takéto chvíle si dozaista rád vychutná každý futbalista. Ováciami diváci odmenili ale celé mužstvo, keď už bolo dobojované. Určite právom. Výkon s Podbrezovou sme stupňovali. Prišli góly. Nazdávam sa, že železiari môžu byť radi, že obišli len s trojgólovým prídelom. Šancí sme určite mali na viac gólov."

Vie to aj od začiatku

V doterajších prvoligových zápasoch do zostavy zelenobielych naskakoval už v rozohraných partiách. Ostatná sobota bola výnimkou. Aj tým, že pre zranenie nemohol proti Podbrezovej nastúpiť so šiestimi gólmi zatiaľ najlepší strelec 1.FC Tatran Belejík, naskytla sa šanca P. Zahradníkovi. "Aj o tom futbal je. Ak nemôže jeden, ide druhý. Mňa teší, že som Ľuba gólovo zastúpil. A dúfam, že trénera presvedčil, že so mnou môže rátať aj od začiatkov stretnutí, nie iba na ich koncoch."

Radosť zatienila bolesť

Pri odchode z trávnika sa síce rýchlonohý útočník Zahradník blažene usmieval, no na jednu nohu trochu kríval. "Podbrezová má po našej druhú najlepšiu obranu v súťaži. A veru aj poriadne nekompromisnú. Tvrdosť súperových kopačiek som pocítil na vlastnej koži. Členky som mal okopané. Radosť z gólu a výhry ale bolesť pri odchode z ihriska zatienila."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.