Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Zagrapanovi reprezentácia zlepšila náladu

Marek Zagrapan. V národnom tíme sa ukázal znovu po dvoch rokoch. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 17. jan 2013 o 23:00

Slovenský hokejový reprezentant Marek Zagrapan sa objavil v nominácii Vladimíra Vůjteka na medzinárodný turnaj Arosa Challenge vo Švajčiarsku.

Hoci teraz nehrá extra ďaleko, i tak sa domov dostane len zriedka. Aj z toho dôvodu si svoj ostatný pobyt v Sabinove počas sviatkov Marek Zagrapan užíval. Slovenský hokejový reprezentant si na konci uplynulého roka vylepšil náladu aj preto, lebo sa objavil v nominácii Vladimíra Vůjteka (bola to jeho premiéra pod vedením tohto charizmatického kouča) na medzinárodný turnaj Arosa Challenge vo Švajčiarsku. Hoci ho tiež mrzelo, že naši neskončili na podujatí lepšie. Hráč HC Třinec si tak mohol rozšíriť svoju bilanciu v reprezentácii, ktorá pred týmto turnajom mala rozmery 21 štartov a štyri góly.

SABINOV. Do národného tímu sa 26-ročný útočník vrátil po dlhšej odmlke.

Pred tromi rokmi štartoval aj na majstrovstvách sveta v Nemecku (v mládežníckych kategóriách absolvoval tiež MS do 18 a 20 rokov), ďalšie dva šampionáty ale vynechal.

Naposledy hájil naše farby práve na švajčiarskej akcii pred vyše dvoma rokmi. I preto, že si hľadal pevnejšiu klubovú pôdu pod nohami a zároveň sa nejako nemohol vymotať z bludného kruhu zranení a zdravotných komplikácií.

„Pravdupovediac príliš som neriešil to, či znovu dostanem pozvánku, ale o to viac ma potešila. Hovoril som si, že rád by som nadviazal na výkony, ktoré som odvádzal predtým,“ vrátil sa k pocte reprezentovať borec narodený v Prešove, ale dušou pravý Sabinovčan.

Inak, v čase rozhovoru tiež nebol zdravotne celkom fit, „blblo“ jeho rameno. I z toho dôvodu jeho klubová vizitka v kanadskom bodovaní na konci lanského roka predstavovala jedenásť bodov.

„I tak je to ale dosiaľ zdravotne lepšie než v predošlých sezónach,“ konštatoval hráč severomoravského tímu, v radoch ktorého sa objavil druhý raz.

V Třinci vybojoval v sezóne 2010/2011 titul majstra Čiech. V ďalšej sezóne si to namieril do fínskej SM-Liigy a zakotvil v HPK Hämeenlinna (niekoľko mesiacov však kvôli boľavému kolenu premaródoval). Vlani sa však znovu ukázal na skusoch v HC a zostal tam.

Aj štvrtá päťka sa neodmieta

„Třinec je skvelý klub s výborným mančaftom a superzázemím,“ vystrúhal nie iba zdvorilostnú pochvalu na adresu zamestnávateľa.

To, že tento celok je špičkový čo do kvality kádra, sa premieta aj v postavení na vrchných priečkach tabuľky.

Avšak zároveň vyžaduje od každého hráča, aby tvrdo bojoval o svoju pozíciu. A to sa týka i Mareka či reprezentačného kolegu – brankára Hamerlíka.

Tlak na hokejistov je značný, čo súvisí i s tým, že počas výluky sa viacerí borci z NHL ocitli v českej extralige a rovnako v Třinci (Klesla, Hudler).

„Tiež som mal obdobie, keď som sa musel doslova biť o miesto na ľade. Ale platí to vlastne stále. Niekedy som nastupoval ako center i štvrtej formácie, ale potom sa to začalo neustále obmieňať a bol som i v prvej päťke. V každom zápase je to takmer úplne iné.“

Je zjavné, že mančaft znovu poškuľuje minimálne po medaile, ak nie po titule. Ale práve hrať v takejto konkurencii pomáha i adeptovi reprezentačného dresu.

„Pokiaľ chcem pomýšľať na ďalšie pozvánky, tak musím držať krok s najlepšími a stále hrou upútať,“ priznal skúsený matador, ktorý už pochodil kus sveta pri nachádzaní nového angažmánu.

V roku 2005 ho draftoval klub NHL Buffalo Sabres, v zámorí hral v nižších súťažiach. Po návrate do Európy si vyskúšal tiež ruskú KHL (Severstaľ Čerepovec, Jugra Chanty-Mansijsk).

To, že si osvojil prvky zámorského i ruského štýlu, považuje za isté plus, hoci chce byť stále sám sebou.

„Pokiaľ sa uplatním a presadím, budem spokojný bez ohľadu na to, v ktorom tíme pôsobím. A pomôže mi to i v prípadných ďalších kontaktoch s národným celkom. Vo Švajčiarsku to bolo celkom fajn, škoda, že nám nevyšiel ten posledný duel. Bola to len príprava, podstatné veci sa ešte len budú diať. Tak ďaleko ale nemyslím, hlavné je, aby som bol zdravý a na ľade mi to išlo od ruky,“ vyslovil želanie Marek Zagrapan, ktorý je v častom kontakte s kamarátom, rodákom, obrancom Slovana Vladom Mihálikom.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.