Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Začína Hrbatý, dvojkou sa stal Mertiňák

SITA|Publikované 21. sep 2006 o 11:16

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) - Stretnutie play off o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2007 Slovensko - Belgicko otvorí v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave v piatok 22.

septembra súboj Dominika Hrbatého s Kristofom Vliegenom. "Myslím si, že je pre mňa dobré, keď začínam. Aspoň sa môžem pripraviť na určitú hodinu. Súpera príliš nepoznám," uviedol po žrebe Hrbatý. Jeho súper, nad ktorým vo vzájomnej bilancii vyhráva 1:0, poznamenal: "Poradie duelov nerozhoduje, v piatok musím hrať tak či tak. Horšie je na tom môj reprezentačný kolega Rochus, ktorý nevie presne, kedy nastúpi."

Po Hrbatom s Vliegenom nastúpia na dvorec s tvrdým povrchom Premier Court Michal Mertiňák a Olivier Rochus. "Olivier je vynikajúci predovšetkým zo základnej čiary. Domino mi poradil, že sa musím snažiť hrať svoju hru, teda útočne, dobre podávať a neustále ho tlačiť," opísal recept na víťazstvo Mertiňák, ktorého boľavé koleno by malo byť v poriadku. "Nerozmýšľal som nad tým, kto bude v piatok mojím súperom. Obaja Slováci, ktorí pripadali do úvahy - Mertiňák a Lacko - sú kvalitní tenisti. Ja sa sústredím na svoju hru, očakávam náročné vystúpenie," skonštatoval O. Rochus.

Dianie v uplynulých dňoch naznačovalo, že v slovenskom tíme dostane skôr prednosť ako druhý hráč v piatkovom singli Lukáš Lacko. "V prospech Miša asi najviac zavážilo to, že na tvrdom povrchu je zatiaľ lepší ako Lukáš. Šetriť niekoho na ďalšie dni v takýchto zápasoch by nebolo rozumné, lebo každý bod je dôležitý. Snažili sme sa postaviť to najsilnejšie, čo máme," vysvetlil svoje rozhodnutie kapitán SR Miloslav Mečíř. Mladý Lukáš Lacko prijal verdikt, že v piatok nenastúpi, bez zatrpknutia a s pokojným hlasom sa k tejto téme aj vyjadril: "Alternatív bolo viacero. S členmi tímu sme ich zvážili tak, aby sme vybrali tú najlepšiu. Akceptujem rozhodnutie kapitána, prvoradý je totiž tím. Víťazstvu musíme podriadiť všetko."

Piatkový program sa začne o 14.45 h SELČ slávnostným otvorením, potom nasledujú úvodné dvojhry.

Do sobotňajšej štvorhry, ktorá má začiatok po 14.00 h, kapitáni oboch tímov Miloslav Mečíř resp. Julien Hoferlin predbežne nominovali dvojice Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák - Gilles Elseneer, Dick Norman. V nedeľu od 14.00 h má bratislavský barážový zápas na programe duel jednotiek oboch tímov Dominika Hrbatého a Oliviera Rochusa a na záver prídu podľa vyžrebovania na rad dvojky Michal Mertiňák a Kristof Vliegen. "S výsledkom žrebu nie som spokojný ani nespokojný. Neriešili sme ani zostavu súpera. Na víťazstvo potrebujeme získať tri body. To je naša priorita," uviedol na margo žrebu kapitán belgického tímu Julien Hoferlin.

Pre oboch súperov to bude premiérový vzájomný zápas. Slováci sa v baráži ocitli po februárovej prehre v 1. kole svetovej skupiny na pôde Čile 1:4. Belgičania si účasť v nej vybojovali po víťazstve v 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny na Ukrajine 4:1.


Program stretnutia play off o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára BNP Paribas 2007 Slovensko - Belgicko:

piatok, 22. septembra: 14.45 h slávnostné otvorenie - prvá a druhá dvojhra

Dominik Hrbatý - Kristof Vliegen, vzájomná bilancia: 1:0

Michal Mertiňák - Olivier Rochus, ešte spolu nehrali


sobota, 23. septembra: 14.00 h - štvorhra

Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák - Gilles Elseneer, Dick Norman


nedeľa, 24. septembra: 14.00 h - záverečné dve dvojhry

Dominik Hrbatý - Olivier Rochus, 2:1

Michal Mertiňák - Kristof Vliegen, 0:1


Ďalšie dôležité fakty:

hlavný rozhodca: Mike Morissey (Veľká Británia)

empajroví rozhodcovia: Damien Dumucois (Fr.), Mohamed Lahyani (Švéd.)

miesto (hala, zatvorená strecha): Sibamac aréna Národného tenisového centra, Bratislava

kapacita hľadiska: 4000 miest na sedenie

povrch: tvrdý (Premier Court)

lopty: Dunlop Fort Duck 

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.