Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Začiatok patril Tatranu, záver Brestu

Sportnet|Publikované 10. dec 2012 o 00:00

Dobrý začiatok, zlý koniec, platilo v prípade prešovských hádzanárov v zápase dvanásteho kola nadnárodnej SEHA League na pôde bieloruského Brestu.

BREST.

Skóre zápasu otvoril dánsky legionár v službách Meškova Henrik Kundsen, Tatran po chvíli vyrovnal a začal mať v úvode aj navrch. V 9. minúte viedol po góle Antla zo sedmičky 4:2, Pejovič v 11. min. zvyšoval na 5:2. Slováci viedli už aj 6:3, no Bielorusi sa doťahovali. Petro upravil na 10:9 pre Tatran a po prestávke tesný náskok pre Prešov (na 14:13) zariadil Radčenko.

S pribúdajúcimi minútami hosťujúcim hádzanárom začal dochádzať dych. Prišli ľahké straty lôpt v útoku, nedotiahnuté akcie a z toho plynúce kontry súpera. Po nich sa misky váh naklonili na stranu Brestu. V 46. minúte iskra nádeje na dobrý výsledok Tatranu aj zásluhou kontaktného gólu kanoniera Antla ešte tlela.

Žiaľ, okrem neho, Rábeka a Guzyho, Tatran výraznejšieho strelca nemal. Znovu sa ukázalo, ako Prešovu chýbajú góly stále zranenej „údernej“ ľavorukej spojky Kristopansa.

Tréner Tatrana Prešov Djordje Rašič: „Na zápas sme pricestovali neskoro, citeľne nám chýbal strelec typu Kristopansa a keďže sme robili chyby, oporami tentoraz neboli brankári, postupne sme po celkom dobrom začiatku strácali. Celkom korektné sa mi nezdá ani delegovanie domácich arbitrov na zápas. To ale nebol hlavný problém. Tým bola postupná strata koncentrácie, úbytok fyzických síl, nepremenenie šancí, straty ľahkých lôpt v útočnej fáze, absencia účinnej streľby z postu pravej spojky. Kým mužstvu sily stačili, ešte sa držalo, postupne ale i tým, že na zápas nastúpilo po ôsmich hodinách cesty, jeho výkon klesal. Treba však uznať, že výrazne posilnený Brest je doma veľmi silný.“

Slovenský hádzanársky majster je v aktuálnej tabuľke SEHA League so ziskom osemnástich bodov na šiestom mieste. Najbližší zápas v nadnárodnej lige odohrá až 2. februára 2013 s čiernohorským RK Lovčen Cetinje, ktorý bude dohrávkou jedenásteho kola súťaže.

Štatistika

HC Meškov Brest – Tatran Prešov 34:29 (13:13)

Zostava góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 6, Marušák, T. Mažár 2, Hrstka 1/1, Mi. Urban, Krok, Sobol, Radčenko 1, Tumidalský, Číp 2, Guzy 5, Pejovič 2, Antl 9/3, Petro 1. Najviac gólov za domácich: Knudsen a Karačič po 5, Vukič a Atajevas po 4. Pokutové hody: 3/2 – 5/4. Vylúčení: 4:4. Rozhodovali: Judšyts a Kot (obaja Bielorusko). Divákov: 1500.