Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Začala sa arbitráž NHL

Sportnet|5. aug 2004 o 00:00

Gončarova cena vzrástla o viac ako 50 percent

Obranca Boston Bruins Sergej Gončar zarobí v budúcej sezóne 5,5 milióna dolárov. V arbitráži sa cena ruského hokejistu oproti minulému ročníku zvýšila o viac ako 50 percent.

Generálny manažér klubu Mike O'Connell rozhodnutie komisie akceptuje: "Je to dobrá cena. Sergej patrí medzi najlepších ofenzívnych bekov. Už keď požiadal o arbitráž, boli sme spokojní, pretože sme vedeli, že bude naďalej v našom tíme," povedal.

Tridsaťročného Gončara získali Bruins v marci z Washingtonu v rámci znižovania nákladov klubu. V 71 dueloch minulej sezóny, v ktorej mal príjem 3,65 milióna dolárov, zaznamenal 58 bodov za 11 gólov a 47 asistencií. Počas desiatich rokov v NHL nastrieľal v 669 zápasoch najprestížnejšej hokejovej súťaže 148 gólov a 277-krát asistoval. (tasr)

Kubina si vybojoval dvojročnú zmluvu

Český hokejista tímu Tampa Bay Lightning Pavel Kubina si v arbitráži vybojoval dvojročný kontrakt v hodnote 6,5 milióna dolárov. V budúcej sezóne zinkasuje 27-ročný obranca 3,1 milióna dolárov, v ročníku 2005/06 si zvýši bankové konto o 3,4 milióna.

"Neprekáža mi, ak mám zaplatiť hráčom sumu, ktorú si zaslúžia. Nie som ochotný hokejistov zbytočne preplácať. Máme určitý rozpočet, do ktorého sa musíme zmestiť," povedal generálny manažér floridského klubu Jay Feaster. Pôvodná ponuka vedenia Lightning bola 9 miliónov za tri roky. Český obranca, ktorý vlani zarobil 2,5 milióna dolárov, žiadal za sezónu 3,7 milióna. (tasr)

Sullivan a Nashville sa vyhli arbitráži

Kanaďan Steve Sullivan sa pred arbitrážnym konaním dohodol s vedením Nashville Predators na novej ročnej zmluve v hodnote 3,6 milióna dolárov. "Steve prišiel vo februári a zaslúžil sa o zlepšenie výsledkov Predators. Dodal do našej hry ďalší rozmer a pomohol nám k historickému postupu do play off. Podpis zmluvy so Stevom bol našou letnou prioritou a sme radi, že sa nám to podarilo aj bez arbitráže," povedal generálny manažér a viceprezident klubu David Poile.

Sullivan žiadal od vedenia predátorov 4,6 milióna dolárov, klub mu pôvodne ponúkol kontrakt za tri milióny. Po príchode z Chicaga sa 30-ročný útočník v Nashville uviedol hetrikom a počas 24 zápasov v novom klube zaznamenal 30 bodov (9+21). (tasr)

Gauthier sa dohodol s Calgary

Vedenie Calgary Flames sa dohodlo s kanadským obrancom Denisom Gauthierom na dvojročnej zmluve, čím sa obe strany vyhli arbitrážnemu konaniu v Toronte. Podmienky kontraktu zainteresované strany nezverejnili.

"Denis chcel ostať v Calgary. Je to hráč, ktorý sa hodí do našej koncepcie a som rád, že sme sa nakoniec dohodli na zmluve výhodnej pre obe strany," povedal generálny manažér a tréner Flames Darryl Sutter.

"Som rád, že budem v mužstve aj ďalšie dva roky," tešil sa zadák finalistu Stanleyho pohára, ktorý v minulej sezóne za 1,3 milióna dolárov odohral 80 duelov a na ľade strávil v priemere takmer devätnásť minút. So šestnástimi gólmi, pätnástimi asistenciami a 113 trestnými minútami zaznamenal Gauthier osobné maximum. Počas siedmich sezón v NHL obliekal 27-ročný obranca iba dres Calgary a v 384 dueloch nazbieral 58 bodov (13+45) a 515 trestných minút. (tasr)

Súvisiace články