Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zabudnúť na prepych v podobe premárnených šancí

Je mimo. Talentovaný Brazílčan Teixeira je nateraz v Anglicku. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 13. júl 2009 o 22:00

Pred novým súťažným ročníkom sa po zádrhu spojenom s neodohraným prípravným zápasom v Rimavskej Sobote rozbehli v zápoleniach i futbalisti MFK Košice B. Čerstvý druholigista si zmeral sily s východoslovenskými súpermi i maďarským rivalom. Naši odohrajú eš

te dva duely - zajtra so Starou Ľubovňou a generálkou bude súboj s Barcou na budúci týždeň.

KOŠICE. Doterajšie previerky priniesli poznatky i o slabinách kolektívu.

Vystríhať sa chýb

Béčko zdolalo Nyíregyházu 4:2 a potom s ňou prehralo 0:1. Trebišovu podľahlo 0:3 a Humennému 1:3. Konfrontácia s celkami, ktoré budú v rovnakej súťaži, dopadla pre susedov. "S maďarskými futbalistami sme si počínali v prvom i druhom prípade lepšie než s východniarmi. Potom sme doplácali i na nepremieňanie šancí. V tom vidím ešte značné rezervy," poznamenal tréner rezervy Anton Šoltis. Káder mal pomerne oklieštený, nastupovali aj dorastenci v zhustenom programe a tí si musia ešte privyknúť na náročnejšie prostredie. Podstata však zostáva pre všetkých členov kádra rovnaká – hráči sa musia viac sústrediť vo finálnej fáze, lebo v súťažných zápasoch nebude toľko šancí, aby si mohli dovoliť prepych a zahadzovať ich. "Rovnako i v defenzíve nám prichodí pracovať na tom, aby sme nevypúšťali daktoré fázy. O každú loptu treba bojovať na doraz. To si musia vštepiť hlavne mladíci. Možno odpustiť taktický kiks vzhľadom na vek, ale v obrannej fáze treba hrať koncentrovane, zodpovedne. Neustále. Vystríhať sa prichodí i individuálnym chybám."

Ladia formu

Ešte zostáva nejaký čas na vyladenie formy. Tak, aby bol kolektív nachystaný zvládnuť premiéru s Vranovom. Kormidelník ráta s navrátencami Ferreirom, Hajníkom (ten sa však medzičasom zranil) i Teixeirom, ktorý je momentálne v cudzine (Anglicko). "V kádri je síce štrnásť-pätnásť futbalistov, ale k dispozícii ich bolo nie viac ako dvanásť. (Gál-Andrezly odišiel na skúšku do Írska). Na súťažné zápasy rátame aj s ďalšími posilami z prvého tímu," povedal A. Šoltis. Pravdaže, pohyb v oboch kádroch klubu nie je vôbec vylúčený a možno očakávať daktoré rošády. "Všetko je otvorené, nechcem predbiehať skutočnosť." Isté je, že hosťovanie sa týka už teraz dvoch hráčov. Oros zamieril do Trebišova a Beck je tiež na odchode formou hosťovačky. "Neráta sa s nimi, idú preč preto, aby hrali pravidelne." V prípravných zápasoch chytali viacerí borci - Repiský, Gáborčík, ale aj africkí legionári Kotto či Dagbeto. Na iných postoch nebolo veľké pendlovanie, akurát medzi stopérmi tréner alternoval. Okrem skúsených (R. Šimko, Adam) sa dôraz kladie na uchytenie omladiny. "Ukazujú prednosti a talent, trebárs Hojstrič, Kavka, Junior. Som spokojný s nasadením všetkých, ale musia na sebe stále veľa pracovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.